Forum Zdrowie

Wyprzenia drożdżakowe

~aga_090

~aga_090

Mam straszny problem
na piersiach i nadbrzuszu az do okolic pepka cały przód w tym mam!!! mam mnóstwo wielkich krost ktore swedza, przeczytalam ze to moga byc wyprzenia drozdzakowe bylam z tym u rodzinnego ale ona dala mi jakas masc i nic nie pomaga a to sie rozchodzi i tego jest coraz wiecej co robic??????

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Jeśli opisane przez Panią zmiany to rzeczywiście wyprzenia drożdżakowe to koniecznie należy zastosować maść przeciwgrzybiczą. Niestety w opisie nie zawarła Pani informacji jaką maść przepisał Pani lekarz, ani jak długo ją Pani już stosuje. Proszę bowiem pamiętać, że na efekty czasami należy poczekać nawet tydzień. Jeśli jednak maść stosuje Pani dłużej niż 7 dni a efektów nie ma, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem. Być może wskazane będzie zastosowanie terapii doustnej.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 31 lat, Lublin
~aga_090

~aga_090

Stosuję TRIDERM od 3 tygodni i nic nie pomaga wrecz przeciwnie krosty jak byly tak są a dodatkowo skórę mam suchą i zaczerwienioną jak po poparzeniach teraz musze pic wapno, co moge zrobic wiecej? Czekam na kolejna wizyte u dermatolog ale mam dopiero w lutym :(

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Jeśli Triderm stosuje Pani już 3 tygodnie a nie ma żadnych efektów, konieczna jest modyfikacja leczenia. Zdecydowanie proszę jednak nie czekać aż do lutego, gdyż do tego czasu zmiany mogą się bardzo nasilić, co znacznie utrudni i wydłuży proces leczenia. Proszę pamiętać, że nie tylko dermatolog ma umiejętności i wiedzę, które umożliwiają leczenie wyprzeń drożdżakowych. Leczeniem takich zmian może się zająć także lekarz rodzinny czy internista. Koniecznie proszę zatem szybciej skonsultować się z lekarzem - najprawdopodobniej konieczne będzie leczenie doustne.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 31 lat, Lublin