Skocz do zawartości
Forum

Kłujący i pulsujący ból nóg a zakrzepica


Vidia33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Bardzo proszę o poradę co dalej mam począć gdyż psychicznie już nie mam siły wędrować po lekarzach. Może od początku. Latem 2012 roku zaczęły mi dokuczać bóle nóg , dokładniej łydek , podudzia. Nogi zawsze wieczorem były trochę opuchnięte ale rano po opuchnliźnie nie było śladu, tylko ten ból.... kłujący , pulsujący , ciagnący, rozpierający tak bym go opisała. Dotyczy to głównie lewej nogi ona boli najbardziej. Zaniepokojona wybrałam sie do lekarza rodzinnego który na podstawie badania palpacyjnego i wywiadu stwierdził że być może będę miała skłonność do żylaków ale nie zauważył nic niepokojącego. Na własny koszt wykonałam badanie Doplera obydwu kończyn - wynik : Żyły powierzchniowe i głębokie kończyn dolnych prawidłowo drożne z wydolnymi zastawkami bez zmian żylakowatych . Ujście żyły dopiszczelowej i odstarzłkowej położone typowo, zastawki w ujściach wydolne . Nie uwidoczniono niewydolnych perforatorów . Nie ma cech świeżego zakrzepowego zapalenia żył.
Wg opisu badania wszystko ok. Postanowiłam zrobić badanie D-dimerów wynik 221 ( norma do 500).Czyli wszystko w normie wg lekarza. Noga boli nadal i to co raz bardziej ( tak mi się wydaje) .Minęło pół roku w stresie i na szukaniu pomocy - bezskutecznie.
Postanowiłam zrobić dokładniejsze badania. Poniżej wyniki:
Koagulogia:
INR PT
Wsk. protromb. 1oo ( norma 80-120)
INR 1 (norma o,8-1,2)

APTT
Aptt 26,9 ( norma 24-35)
Ratio 0,89 ( norma 0,8-1.2)

Fibrynogen 3,16 (norma 2.0-4.0)
CRP 1,3 norma <5<br />
Nie wiem czy powtórzyć badanie Dopllera czy coś mogło się zmienić. Wg lekarza wszystko w porządku a noga boli. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Diosminę łykam już o jakiegoś czasu i niestety nie pomaga. Dzisiaj znowu boli noga tym razem prawa tuż nad kostką i łydka. To taki tępy pulsujący ból , nie ciągły tylko występujący co chwilę. Do tego "wywaliło " mi żyłę na ścięgnię nad kostką z tyłu nogi. Nie mam zielonego pojęcia co się dzieje. Jutro pewnie znowu czeka mnie wizyta u rodzinnego :(

Odnośnik do komentarza

Ja miałam problem z prawą nogą. Kłucia w różnych miejscach, uczucie rozpierania, dziwne uczucie odrętwienia nogi. Dopplera zrobiłam prywatnie-wyszło ok. A lekarz, który wykonywał badanie powiedział, że to od kręgosłupa (fakt odcinek krzyżowo-lędźwiowy mnie bolał czasami, nawet rano po wstaniu z łóżka, ale lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że to nic, tak już jest), że coś tam uciska na nerw i stąd to dziwne uczucie w nodze. Oszczędzam więc kręgosłup, nie dźwigam itp. a jak już to kucam:)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wszystkie podane przez Panią wyniki badań są prawidłowe, więc właściwie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju - opisane objawy nie wskazują na żylną chorobę zakrzepowo-zatorową, a układ krzepnięcia funkcjonuje prawidłowo. W takim przypadku wskazana jest dokładniejsza diagnostyka neurologiczna/ortopedyczna. Opisane przez Panią dolegliwości mogą być bowiem wynikiem schorzeń mięśni lub kręgosłupa. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem neurologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci właściwe badania dodatkowe. Ich wyniki najprawdopodobniej pozwolą odpowiedzieć na pytanie jaka jest przyczyna objawów i jakie leczenie należy wdrożyć.

Odnośnik do komentarza

Noga nadal boli w różnych miejscach - łydka, stopa udo . Nie mam już siły chodzić po lekarzach. Dwa razy robiony dopiero nic nie wykazał. Do tego doszedł jeszcze suchy kaszel ale taki który nie przynosi ulgi i pojawia się bez względu na porę dnia chce wieczory są bardzie męczące. Rtg płuc ok. Laryngolog tez nic nie widzi. Pomocy bo z wariuje. Profilaktycznie biorę aspiruje w razie gdyby to jednak miał być zakrzepice choć wiem ze rozwalam sobie żołądek ale lęk jest silniejszy, pomocy!!!

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam problem- napadowy kłujący, pulsujący ból łydki, który jest nie do zniesienia. Nic nie pomaga- ani zmiana pozycji nogi, jakies rozchodzenie czy zamrazanie, nie mowiac nic o masciach- a stosowalam ich wiele. Tak samo jak łykałam magnez podejrzewając skurcze. Ortopeda nic w nodze nie znalazl, chirurg naczyniowy także. Czy komuś udało się rzwiązać zagadkę co bym mogła zainspirować się, z której strony szukac przyczyny? Już wariuję...

Odnośnik do komentarza
Gość Mileczka85

Witam, widzę, że nie tylko ja borykam się z podobnymi objawami. Ból kłujący, tępy, wrażenie rozsadzania nogi od środka, noga boli mnie w jej wnętrzu, mam wrażenie, że gdzieś głęboko... Ból zaczyna się od kostki i promieniuje; kuje, mrowi, jakby ktoś wbijał mi szpileczki, dodam , że prawa stopa często jest lodowata. Mam skłonności do naczynek, pod skórą mam malutkie żylaki (uwarunkowania genetyczne, zakrzepicy w rodzinie brak)
Lekarz rodzinny sugeruje, że ból może być spowodowany przeciążeniem, ortopeda uważa , że jest ok.
Doppler żył - ok, niewielka niewydolność żyły ale wg lekarza nie powinno powodować takiego bólu. Mama ma od niedawna stwierdzone RZS, w związku z czym dostałam skierowanie do poradni reumatologicznej... Nie mam już pomysłów czym te dolegliwości mogą być spowodowane :/ stawy? borelioza? rzs?

Odnośnik do komentarza

ciekawe, mam to samo, dziś właśnie idę do lekarza, bo już mnie denerwuje ten ból nóg, dokładnie taki jak piszecie, przypadkiem wpadłam na to forum, nie wiedziałam, że tyle osób na to się uskarża... ciekawe co powie lekarz

Odnośnik do komentarza
Gość Mileczka85

jestem po badaniach pod kątem schorzeń reumatologicznych
czynnik RF ujemny
anty-CCP < 7 (przy normie 0-17)
białko CRP 0,48 ( norma 0-5)
kwas moczowy 4,5 (norma 2,5-5,7)
morfologia książkowa

usg stawu skokowego i kolanowego też ok, lekarz powiedział, że nie ma się do czego przyczepić, wszystko ok, że mogę zrobić sobie rezonans części lędźwiowej kręgosłupa. Reumatolog zaś - przeciążenie, rehabilitacje i mam się oszczędzać... a noga boli nadal....

Odnośnik do komentarza

Witam
Proszę napiszcie co się okazało w Waszych przypadkach! Też to mam i jestem przerażoną ! mam małe dziecko i nie wiem co się ze mną dzieje! pomocy!lekarz twierdzi że to nerwica ale ja tak nie uważam. Dopler ok Wyniki krwi ok. Badania kręgosłupa ok a ból coraz większy nie do wytrzymania doszła duszność kaszel ekg ok. Już nie wiem co robić. Proszę napiszcie co okazało się u Was!

Odnośnik do komentarza
Gość Kondzioman

Cześć, krótka piłka, z regóły dolegliwości nóg zaczynają się o d stóp, a stopami zajmuje się podolog, ja też miałem takie problemy i kombinowałem po różnych lekarzach, biegałem od jednego do drugiego i dupa, nic z tego, dopiero na obiadku u mamusi rodzicielka nakierowała mnie na właściwy trop i udałem się do podologa, a właściwie płci pięknej podolożki :P było miło, sympatycznie i przed wszystkim skutecznie, bo już mnie cholera brała od tych nieprzespanych nocy...

Odnośnik do komentarza
Gość _aaneetaa_

Od 3 tygodni mam ból w łydkach czasem w udach i piętach do tego pulsowanie w obu nogach co chwile w innym miejscu . Robiłam dopplera nic nie wykazało D-dimery 51 czyli niby podywżoszne o 1 ale lekarz powiedział ze to nic takiego . Bola mnie rownież lędźwie ale nie wiem czy to ma jakiś związek .

Odnośnik do komentarza
Gość matriiss

Może przesadzam, ale według mnie nawet drobne problemy ze stopami to wystarczający powód, by się wybrać do specjalisty. Wiem, że koleżanka mojej żony też miała takie coś i w końcu znalazła w internecie panią Gaździcką. Ona ma stronę podolog-warszawa.pl. Szczegółów nie znam, ale wiem że pomogła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...