Forum Zdrowie

Galaretowata wydzielina w gardle

~Satreb

~Satreb

Witam,
Od pewnego czasu mam niepokojące mnie objawy a mianowicie.
Ciągle czuje, że stoi mi coś w gardle, czasem uda mi sie odksztusić bezbarwną 'glutowatą' wydzielinę, czasem sie nie uda i prowadzi to nawet do wymiotów.

Najgorzej jest rano, szczególnie jak wieczorem kłade się spać i na godzinę- dwie przed snem nie zjem posiłku. Rano nie mogę nic zjeść od razu po przebudzeniu tylko muszę odczekać jakiś czas.

Raz na tydzień lub na dwa, kiedy rano musze wstać, myję tylko zęby i idę do pracy/na uczelnie to właśnie zdarzają się wymioty przy problemach z odksztuszeniem. Wydaje mi się, że jest to spowodowane nadmiarem kwasu(?) w żołądku.

Próbowałem już wykluczać słodycze bo miałem wrażenie, że po nich problem się nasila, próbowałem wykluczyc pikantke przyprawy i też nic to nie daje.

Zauważyłem, że mój ojciec i brat też rano jak wstaną mają podobny problem.

Ja już długo miałem z tym spokój jednak w czasie zimowym kiedy grzeje się w domu i więcej w nim siedzi nasila się.

Do lekarza jestem zarejestrowany, ale dopiero za 2 tyg, dlatego zastanawiam się czy do tego czasu jest coś co pomoże ograniczyć tą dolegliwośc?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Lebiotka

~Lebiotka

może to refluks? spróbuj przejść na diete refleksową może to Ci pomoże

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Najprawdopodobniej problemy z odkrztuszaniem wydzieliny są związane z infekcją dróg oddechowych. Nie można również wykluczyć gastrologicznego podłoża dolegliwości. Do czasu wizyty u lekarza może Pan zastosować syrop ułatwiający odkrztuszanie. Warto też zastosować lekkostrawną dietę.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 31 lat, Lublin