Skocz do zawartości
Forum

Czym leczyć za wysoki cholesterol?


Gość Kostek55

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 55 lat i od dłuższego czasu za wysoki cholesterol. Wiem, że powinienem się bardziej starać z dietą, ale jestem strasznym łasuchem, lubię golonkę, smażone potrawy i w ogóle różne mięsa. Może ktoś mi doradzi, od czego powinienem zacząć dietę, żeby pozbyć sie choć trochę tego cholesterolu?

Odnośnik do komentarza

przede wszystkim odstaw smażone - niestety nie da się walczyć z cholesterolem i jeść tłusto. Tak się nie da. Przerzuć się na potrawy gotowane, pieczone w folii. Wybieraj mięsa chude, z jak najmniejszą ilością tłuszczu. Do tego redukcja tłuszczy pochodzenia zwierzęcego - odpada smalec, słoninka,masło. Z tego rezygnujemy. Za to stosujemy oleje roslinne, oliwę z oliwek, margarynę kubkową.

Odnośnik do komentarza

da się stosując dietę dr-a Kwaśniewskiego (sprawdziłem). Ale ile tego cholesterolu masz, że chcesz go zbijać? Nie mam pod ręką tych danych, ale podobno optymalny wynik to ok. 250, wbrew propagandzie producentów środków do obniżania cholesterolu.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W celu obniżenia poziomu cholesterolu proszę wybierać:
- chude wędliny,
- kasze i ryż brązowy,
- chude mięso wołowe, drób i ryby,
- chude mleko, jogurty i twarogi,
- warzywa i owoce,
- pieczywo ciemne,
- soki naturalne niesłodzone.

Podczas przygotowywania posiłków proszę:
- nie smarować pieczywa,
- usuwać widoczny tłuszcz z mięsa, wędlin,
- drób jeść bez skóry,
- unikać smażenia,
- grillować lub gotować na parze,
- starać się nie solić,
- gotować zupy na wywarach z warzyw,
- spożywać jogurt lub mleko zamiast śmietany.
Dodatkowo, oprócz diety, proszę wdrożyć aktywność fizyczną.

Odnośnik do komentarza

moje pytanie dotyczy cholesterolu. Otóz dzisiaj robiłam i odebrałam badania, ( robię je raz do orku, taki przegląd) wyszedł mi bardzo duży cholesterol ( 200). Trochę mnie to zdziwiło bo ani nie jem jajek, majonezu czy dużo tłustych i smażonych rzeczy. Raczej powiedziałabym że odzywiam się zdrowo... więc skąd tak wysoki cholesterol?

Odnośnik do komentarza

W necie jest bardzo dużo informacji nt przyczyn wysokiego cholesterolu i w ogóle tego, na ile te normy są wiarygodne. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę, poczytać i wyciągnąć wnioski uwzględniając swoje wyniki, tryb życia i sposób odżywiania. Czasami trudno znaleźć przyczynę, po prostu tak jest.

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem kobieta, mam 20 lat. Ostatnimi czasy dziwnie sie czulam wiec poszlam na badania krwi, w tym badanie na poziom cholesterolu. Ku mojemu zaskoczeniu poziom cholesterou calkowitego wynosi 293 przy normach 120-200 mg/dL w tym HDL 44, trojglicerydy 155 przy normie <150 oraz LDL wyliczony 218 mg/dL. Mam 161cm wzrotu i waze 61 kg. Z tarczyca jest wszystko wporzadku gdyz badalam poziom TSH. Lekarz rodzinny zalecil mi diete srodziemnomorska i wiecej ruchu, aczkolwiek nie jestem przekonana co do tego, iz moj cholesterol wynika z nieprawidlowego zywienia czy braku ruchu. Wykonalam takze badanie na proby watrobowe i wyszlo wporzadku. Czy jest cos poza dieta, brakiem ruchu czy niedoczynnoscia tarczycy co mogloby odpowiadac za wysoki poziom zlego cholesterolu w moim wieku? Dodam jeszcze, ze od jakiegos czasu mam zaparcia. Z niecierpliwoscia czekam na jakas pomocna odpowiedz, z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Taką normę przyjmują w Stanach. "Normy cholesterolu są różne w różnych krajach, np. w USA są o 100 jednostek wyższe niż w Polsce, a co ciekawe w niektórych państwach w ogóle ich się nie stosuje. " To cytat ze strony poradnika zdrowie. A statyny mają wiele skutków ubocznych. Obniża cholesterol olej lniany i kwasy Omega 3. Sprawdziłam na sobie, bo też mam chyba genetycznie podwyższony cholesterol. Byłam u kardiologa, tętnice czyste, miażdżycy nie mam, więc nawet nie skomentował wyników cholesterolowych.

Odnośnik do komentarza

Nie kojarzę Mayo Clinic, zacytowałam to, co znalazłam na stronach polskich. Widzę, że u nich normy są takie same, a u nas niektóre laboratoria też podają wyniki w mmol/L. Tak czy tak, nie szalejmy z niepokoju, że mamy zbyt wysoki cholesterol

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie
Choresterol - przedświąteczny, dyżurny temat - przecież nie o nasze zdrowie tu chodzi, a kondycję mafi farmaceutycznej, ktora nas podtrzymuje w strachu i zagania do aptek po " profilaktyczne cuda" ..
Zadziwiające jak niewiele lekarzy tak naprawde chce nam pomóc.

Moj choresterol?
Moj żołądek ? Refluks ( od 6 lat na prochach bez skutku)
Moj cukier?
WSZYSTKO SUPER DZIEKI DIECIE OPTYMALNEJ dr Kwasniewskiego.

Nigdy nie jadlem jajek i tlustego " bo choresterol" teraz jem przynajmniej 5 żółtek na boczku rano z odrobina grzanki.... Dlugo by mowic odsylam do ksiazki " Dieta optymalna" dr J Kwasniewski ( youtube filmy wyklady ) rowniez polecam wspomnianego juz Jerzego Ziębe " UkryteTerapie"
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

To prawda, w coli jest koszmarna ilość cukru i każdy, komu choć trochę zależy na zdrowiu, powinien jej unikać jak ognia. Nie mówię oczywiście, że nie można jej wypić raz na ruski rok, to samo z chipsami. Wszelkie problemy typu nadciśnienie, wysoki ( a nie podwyższony ) zły cholesterol i trójglicerydy najpierw powinno się próbować zwalczyć zmianą trybu życia ( ruch) i odżywiania. Dopiero, gdy to nie przynosi rezultatów, sięgać po środki farmakologiczne. Wracając do norm cholesterolowych - powoli do lekarzy też dociera, że statyny są tylko z korzyścią dla przemysłu farmaceutycznego. Ostatnio mojej koleżance lekarka powiedziała tak:" Do 300 to ja się w ogóle nie przejmuję".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...