Forum Zdrowie

Ból i uczucie twardości po złamaniu kości śródstopia

~Ennka

~Ennka

Witam,
Niedawno jakiś rok temu może ciutkę dłużej złamałam 5 kość śródstopia. Niestety z przemieszczeniem więc łączono to drutem. Po tym zabiegu noga ładnie się goiła i do tej pory nie miałam zadnych objawów. Aż do teraz. Obecnie mam wrażenie że coś mi w tej stopie przeszkadza, że jest z tej strony gdzie było złamanie twarda, boląca. Nie mogę chodzić. kuleje. Co robić

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Meeria

~Meeria wpis edytowany

Witam,
We wrześniu złamałam nogę - piątą kość śródstopia, złamanie stabilne, bez przemieszczenia. Wiadomo gips do kolana i rekonwalescencja. Wszystko się zrosło ładnie, miejsce złamania nie boli. Jedna boli mnie kostka. Podczas złamania doszło do dość dużego obrzęku kostki, tak jakby tak cała krew poszła na kostkę, była gula wielkości jabłka. W szpitalu dostałam leki cycko 3 forte i fraxiparine brałam je do konca tak jak lekarz kazał.
Teraz mam ten ból, jak chodzę normalnie to nie boli, ale jak mi się noga pośliźnie na lodzie, albo wygnie w bok to boli, boli też jak dotykam kostki od wewnętrzej stronie, dokładnie to na tej wypukłej kostce, tak jakby przyczep ścięgna? ale to tylko podczas dotyku. Kostka tez puchnie jesli dużo chodzę.
Nie chodzę w butach na obcasie tylko w glanach, wiec mam twardą podeszwę i w miarę usztywnioną tą kostkę. to moje pierwsze złamanie więc się zastanawiam skąd ten ból?