Forum Zdrowie

Opuchnięte i bolące stawy u rąk

~magda23333

~magda23333

witam od 2 tygodni mam problem z bolacymi i opuchnietymi stawami palców u rak, sa zaczerwienione i zimne. wygladaja jak przymrozone czasem swedza.czy moze byc to zwiazek z czestym myciem rak w chlodnej wodzie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

pink elephant

pink elephant

tak to moze wynikac z przemrozenia rak, nie myj w zimnej wodzie nos rekawiczki one musza sie wygrzac po prostu chlod Ci stawy oslabil

84373 pink-elephant Kobieta, 33 lata, Złocieniec
Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Opisane przez Panią objawy są mało charakterystyczne i mogą mieć wiele przyczyn. Rzeczywiście istnieje jednak taka możliwość, że dolegliwości są wynikiem nadmiernego oziębiania dłoni podczas mycia. Proszę postarać się ogrzewać dłonie i myć je w ciepłej wodzie. Jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się konieczna będzie konsultacja lekarska przeprowadzenie diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 31 lat, Lublin
szopka

szopka

Bardzo możliwe, ze od mycia rąk w zimnej wodzie nabawiłaś się zapalenia stawów. Smaruj te palce maścią rozgrzewającą o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, np. Viprosal B, powinna szybko przynieść ulgę i wyleczyć tę dolegliwość.

84867 szopka Kobieta, 32 lata, Lublin
~33 lata

~33 lata

Bolące stawy u dłoni towarzyszą mi co roku zimą. Puchną drętwieją bolą. Za zwyczaj przechodziło samoistnie w tym roku dokucza mi wyjątkowo długo , i to samo z palcami u stóp. Palce deformują się bardziej z roku na rok.Wyniki krwi są w normie.Co dalej. Proszę o pomoc...