Forum Zdrowie

Tępy ból i nierównomierne bicie serca przy zepsutych zębach

~KatherinaMoniq

~KatherinaMoniq

witajcie mam 28 lat i od jakiegos czasu zaczelam miec deziwne objawy, tj. na samym poczatku poczulam tepy ale nie silny bol w okolicy serca, trwal dlugo chyba caly dzien ale z przerwami. nie byl zbyt dokuczliwy. a po tym czasem pojawiaja sie (najczesciej w nocy) takie rzeczy jak bardzo szybki puls i uczucie przeskoku serca, ze bije bije i nagle jakby zwolnilo i lup szybko sekunde i potem ze strachu chyba mi wchodzi szybki puls a jak sie probuje uspokajac np. myslac o czyms spokojnym to potem spada i jest normalnie. . Dodam ze wczesniej cierplialam z powodu suchego zebodolu i 1,5 miesiaca bralam ibuprom codziennie i raz ketanol forte. potem okazalo sie ze bolalo mnie tez z powodu zepsutej osemki ktora byla zarosnieta dziaslem. jestem w trakcie leczenia kanalowego. te bol serca o kotrym pisalam na poczatku pojawil sie wlasnie po jednej z wizyt z ta osemka jak dostalam chyba jakies lekarstwo do zeba. z drugiej strony szczeki mam do kanalowego (oba ze zmianami w korzeniach i kosci) 2 zeby z tego jeden pod ktory podchodzi czasem ropa. opisalam jaknajdokladniej moglam co mi jest. nie podejrzewam choroby serca z tad moje pytanie czy taki objawy sercowe moga sie pojawiac od chorych zebow?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Komercha

Komercha

Ból serca mozę być od nieleczonych zębów. Spróbuj wyleczyć zęby a moze ból minie? Możesz przy okazji zapytać się lekarza rodzinnego o te bóle

85875 komercha Kobieta, 35 lat, Białystok
Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że chore zęby są ogniskami zakażenia, które może się rozprzestrzenić skutkując:
- zapaleniem ucha środkowego,
- chorobami skóry,
- zapaleniem wsierdzia,
- bólem i zapaleniem stawów,
- zapaleniem nerek i dróg moczowo - płciowych i wieloma innymi.
Teoretycznie nie można zatem wykluczyć, że opisany przez Panią ból nie ma związku z leczonymi zębami. Prawdopodobieństwo jest wprawdzie znikome, aczkolwiek istnieje. Gdyby objawy te się powtórzyły lub nie ustępowały proszę skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia diagnostyki.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 31 lat, Lublin