Forum Zdrowie

Wypadanie włosów i rzęs

~orbitka123

~orbitka123

Zawsze miałam długie,mocne i gęste włosy ale od pewnego czasu zaczęły wypadać w nadmiernej ilości.Do tego momentu się tym aż tak nie martwiłam jednak ostatnio wystarczy,że przeczeszę je palcami a w dłoni zostaje garść włosów.Miałam wykonywane badania tzn.morfologia i tsh.Wszystko było w normie.Lekarz zasugerował,że być może jest to objaw nadmiernego stresu jednak ja wykluczam tę możliwość,ponieważ nie należę do osób żyjących w stresie ze względu na mój charakter.Stosowałam odżywkę Biovax jednak po miesiącu regularnego stosowania nie zauważyłam poprawy.Tak samo było z szamponem Dermena.Problem wypadania dotyczy również rzęs,które były gęste i długie,a teraz stały się krótkie,rzadkie i wypadają.Staram się nie używać tuszy do rzęs by ich dodatkowo nie osłabiać.Przez pewien czas stosowałam olejek rycynowy,który poleciła mi koleżanka,jednak efekty były znikome.Proszę o pomoc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Arabika

Arabika

a miałaś robione badania na tarczycę? Może masz jakieś zaburzenia hormonalne. Wypadnie włosów może też być skutkiem zaburzeń hormonalnych hormonów pł.

87742 arabika Kobieta, 33 lata, Suwałki
Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Przyczyn nadmiernej utraty owłosienia może być bardzo wiele. Niektóre z nich to choroby skory głowy, niedobory makro i mikroelementów, polekowe, zaburzenia hormonalne, czy choroby układowe. W celu diagnostyki przyczyny dolegliwości powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego, który w razie konieczności wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 31 lat, Lublin