Skocz do zawartości
Forum

Podwyższony cholesterol


Gość lidia999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pytalski122

Witam,

Odebrałam dziś wyniku cholesterolu, który jest podwyższony, ale nie wiem czy jest to w granicach normy czy nie. Jeśli nie, to jakie są wskazania? Mam 54 lata.

Wyniki:

Cholesterol całkowity 249,00 mg/dl 0,00 200,00 H
Cholesterol HDL 78,40 mg/dl 30,00 75,00 H
Cholesterol LDL 150,20 mg/dl 0,00 135,00 H
Trójglicerydy 102,00 mg/dl 0,00 150,00

Odnośnik do komentarza

Lek. Izabela Ławnicka
Witam!
Podany wynik cholesterolu jest nieprawidłowy - podwyższony. Górna norma cholesterolu całkowitego wynosi 200 mg/dl. Wskazana jest modyfikacja stylu życia - zmiana diety i wzmożona aktywność fizyczna.
a ja mam26 lat i cholesterol ostatnio robiony rok temu 202 jestem osoba szczupła 53kg nie jem tłusto jem wogóle mało więc co mam zmienić

Odnośnik do komentarza

Pytalski,w sumie to niewiele masz podwyższony,ważne ,że trójglicerydy masz w normie,nie masz się czym przejmować,
możesz trochę zmodyfikować dietę,
ja obniżyłam sobie cholesterol,nie jedząc prawie masła ,na śniadanie jem płatki z dodatkami ,smażę na oleju ,tak ,że praktycznie wykluczyłam tłuszcze zwierzęce,/oprócz mięsa/
jem orzechy,pije soki ,mało chleba,głównie pełnoziarnisty,
a to też głównie,żeby nie tyć ,a przy okazji spadł mi cholesterol i trójglicerydy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Mam 24 lata, 162cm, 53kg, codzienonie ćwicze, nie pije alkoholu. ograniczam słodycze, wyeliminowałam białe pieczywo, nie jem smażonego, tłustego, używam jedynie masła roślinnego.
Leków zero, jedynie tran i skryp.
Dzisiaj odebrałam wyniki badań i tak (w nawiasie zakres referencyjny):
Cholesterol całkowity - 216 mg/dl (<200)<br /> HDL - 67 mg/dl (>35)
LDL - 129 mg/dl (35-135)
Triglicerydy - 98 mg/dl (<200)<br />
Jaka może być przyczyną podwyższonego tylko cholesterolu całkowitego i jak to zmniejszyć?
Startuje do służby zawodowej, czy taki wynik zamyka mi drogę?

Odnośnik do komentarza

Kaja poczytaj sobie o cholesterolu, to jest MIT , granica została sztucznie utworzona, posłuchaj na you tubę wykladow Jerzego zięby, zreszta przetłumaczył tez książkę o cholesterolu jakie to kłamstwo.
a wlasnie jajkami sie obniża poziom cholesterolu tylko dobrze przyrzadzonymi, temp wewnątrz jajka nie moze przekraczać 82 stopnie, bo gnie lizyna. Nie smażyć na olej, jedynie kokosowy ze nadaje, wyrzucić całkowicie margarynę bo to tłuszcze trans.

Odnośnik do komentarza

Ja też się podpiszę pod wypowiedzią koleżanki Aanki, ludzie poczytajcie najpierw o cholesterolu lub pooglądajcie filmy pana Zięby, panią doktor też to dotyczy, bo to nie są fakty z przed miesiąca i niewiedza jest usprawiedliwiona. Ludzie zażywają statyny na cholesterol a to trucizna, niedawno czytałam post kobiety która po tym świństwie choruje na zanik mięśni. To samo dotyczy się diet beztłuszczowych, smażenia na oleju i jedzeniu margaryn i masła roślinnego. Miłego oglądania dla nerwusów polecam coś na uspokojenie, bo ta wiedza nieźle trzepnie.

Odnośnik do komentarza

Tak, tak, tylko na komisji lekarskiej do wojska ta granica to wielki mur nie do przeskoczenia. Odnośnie mitu i ustalenia granicy 200 to wiem, bo już mi kiedyś o tym opowiadali.

A więc do rzeczy.
Od środy nie trenuję, nie jem mięsa, w zasadzie moja dieta w ciągu dnia to:
- duża ilości wody,
- kotlety sojowe z wody (gotowałam około 50gr)
- 1 pomarańcza
- 1 pomidor
- szklanka Inki bez mleka i cukru
W piątek powtórzyłam badanie, a oto moje wyniki:
cholesterol całkowity - 182,5 mg/dl
HDL - 72,80
LDL - 93,88
Triglicerydy -79,10

Lekarz jak patrzył nie mógł zrozumieć dlaczego. Być może odstawienie ćwiczeń na dwa dni zrobiło swoje.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Slyszalam teorie, ze choroby (rozne, wliczajac w to nowotwory) powstaja wskutek zbyt duzych ilosci toksycznych substancji wprowadzanych do organizmu lub wrecz przeciwnie - czegos mu brakuje.

Trujemy sie swiadomie lub nie. Palimy papierosy, pijemy za duzo alkoholu, jemy zle przyrzadzane potrawy (np. smazymy je na niewlasciwych olejach), oddychamy zanieczyszczonym powietrzem (np. smog), wplywaja na nas obce fale promieniowania jonizujacego (smartfony, telewizory, komputery). Zagrazaja nam bakterie, wirusy, niektore grzyby. Kazdego dnia narazamy sie na powstanie milionow chorych komorek. Rzecz w tym, ze jeden organizm sobie z nimi poradzi, bo jest dostatecznie silny, a drugi juz niekoniecznie, poniewaz jest za slaby.

Pewnego dnia takich komorek jest zbyt duzo i sie zaczyna...

Odnośnik do komentarza

Norma jest obniżona do 200 sztucznie, aby zażywać "trujące" leki. Starsze pielęgniarki pamiętają że norma była 250.... Polecam lekturę Jerzego Zięby "ukryte terapie" czyli czego Ci nie powie lekarz. Ja od 5 lat nie odwiedzam lekarza... truł mnie 9 lat. I nigdy nie miałem takich wyników jak odrzuciłem chemiczne leki ( trzy razy podwyższane miarki), które miałem brać do końca życia. Zastosowałem tylko dwie rzeczy: odkwasiłem i oczyściłem organizm. Zmieniłem dietę..... Sauna, basen.... I nie stresuję się... nie mam wpływu na innych... Mogę zmienić tylko siebie...

Odnośnik do komentarza

Polecam film "Choroby na sprzedaż" oraz m.in. książkę DOKTORA (zaznaczam Doktora) Al Sears "Oszustwo cholesterolowe" a potem niech Was straszą miażdżycami, zawałami, udarami... Karmią statynami a Wasze zdrowie będzie dopiero do bani. Natomiast biznes farmaceutyczny kwitnie dzięki lekarzom i Wam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...