Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone limfocyty


Gość MAGDASOL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Niestety nie podała Pani pozostałych parametrów morfologicznych, co zdecydowanie uniemożliwia prawidłową interpretację. Proszę bowiem pamiętać, że ocena morfologii to nie tylko interpretacja poszczególnych parametrów, ale także ocena pewnych zależności.
Ogólnie mówiąc podana wartość limfocytów jest niewielkim odstępstwem od normy i jeśli to jedyna nieprawidłowość w morfologii, to nie powinna być powodem do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Witam! Dziś poznałem wyniki badań krwi. Mam podwyższone następujące czynniki:
LYM% 52,7 <20-50>
MPV 12,7 <6,8-11,5>
P-LCR 46,3 <6,0-38,0>

Z tego co wiem, lekarz rodzinny planuje wysłać mnie do szpitala. Mam 17 lat, przeszedłem zapalenie oskrzeli z ryzykiem zapalenia płuc. Jestem miesiąc po tych infekcjach. Co mam o tym myśleć? Jest się czym przejmować? Z góry dziękuję za szczere odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Raczej tak.
Podwyższone limfocyty u dzieci związane są najczęściej z typowymi chorobami wieku dziecięcego, jak różyczka, odra lub świnka. U dorosłych wynikać mogą z niektórych nowotworów i infekcji.
Generalnie na stronie wszystko jest ładnie opisane:
https://zdrowie.tvn.pl/a/co-oznaczaja-podwyzszone-limfocyty-u-doroslych-i-dzieci

Najlepiej jest nie wpadać w panikę i nie zastanawiać się od razu czy jest to nowotwór czy nie.Nie ma sensu bo najczęściej jest to wynik zwykłego zapalenia. Dla pewnośći wykonaj jeszcze morfologię po miesiącu czy dwóch.Zobaczysz czy poziom limfocytów sie ustabilizował.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...