Forum Zdrowie

Menopauza a kołatanie serca

anika83

anika83

Witam,
od pewnego czasu zauważyłam zaczynającą się u mnie menopauzę. Objawy, rozregulowany okres, napady gorąca, zwiększająca się waga itp.
Jednak bardzo proszę o informację, czy jest to normalne, że mój okres pojawia się nawet co tydzień - dwa?? Krwawienie trwa kilka dni (czasem nawet tylko dwa dni - czasem bardzo intensywnie) po czym zanika - a za parę dni znowu się pojawia. Czy to normalne???
Do tego wszystkiego doszły kłopoty z sercem - kołatania, przyspieszone bicie serca. Nie potrafię nawet spokojnie chodzić, od razu czuję jakby serce nie nadążało - takie przyspieszone bicie, po czym jakby się zatrzymywało. Czy to może być wszystko ze sobą powiązane???
Dziękuję za odpowiedzi.

87170 anika83 Kobieta, 35 lat, śląsk

Odpowiedzi znajdują się poniżej

xSandra

xSandra

EKG i hormony zrób to niekoneicznie moze byc menopauza moze ale nie musi, mogha tez byc problemy z tarczycą

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 31 lat, Kraków
Lek. Agnieszka Barchnicka

Lek. Agnieszka Barchnicka

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,

Nieregularne miesiączki mogą towarzyszyć menopauzie, aczkolwiek zbyt częste i obfite krwawienia mogą powodować powikłania np. w postaci anemii. Warto byłoby aby udała się Pani do swojego ginekologa, który Panią zbada i oceni, czy nie ma potrzeby zastosowania leczenia aby wyregulować miesiączki.
Konieczne też proszę skontrolować morfologię krwi (anemia może powodować przyspieszoną akcję serca lub kołatania). Na dodatkowe skurcze serca warto zażywać preparat potasu z magnezem (np. Aspargin).

Pozdrawiam

--

lek. Agnieszka Barchnicka
Specjalista chorób wewnętrznych

84094 lek-agnieszka-barchnicka Kobieta, 40 lat, Polska