Skocz do zawartości
Forum

Ataki depresji pomimo leczenia?


Gość el...a1

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kobietą 43-letnią. Od ośmiu miesięcy przyjmuję lek przeciwdepresyjny, zalecony przez psychiatrę w dawce 50 mg. Mimo leczenia mam coraz częstsze nagłe ataki paniki, zwłaszcza wieczorem, niekiedy w nocy. W dzień natomiast męczy mnie stałe napięcie nerwowe - ucisk w żołądku, jak przed ważnym egzaminem, mdłości, niejednokrotnie dreszcze, poczucie zagrożenia. Nie potrafię sie od tego uwolnić. Taki stan trwa od zimy zeszłego roku. Co zrobić jeżeli mimo leczenia moja depresja zamiast złagodnieć, nasila się?
Odnośnik do komentarza
Dzień dobry...

Jestem dziewczyną i mam 16 lat. Mam bardzo powazny problem. Ostatnio zauważyłam nie tylko ja ale i moja mama, że bardzo dziwnie sie zachowuje. I to juz trwa do dawna. Czesto mam problem z moimi emocjami. Bardzo szybko sie denerwuje jak ktos powie cos czego ja nie chce usłyszec. Wszystko mnie denerwuje i jak ktos nie zorobi tego czego ja chce odrazu wpadac w histerię rzucam wszystkim co padnie krzycze wyzywam sie na innych... poprostu nie radze sobie....

a mama powiedziała ze mnie nie zabierze do psychiatry poniewaz to duzo kosztuje... bo szukałam na internecie ze jedna sesja kosztuje ok. 100 zł a mi jest potrzebne kilka sesji. I co ja mam robic ? Czy jest mozliwosc ze NFZ moze refudowac wizyte u psychiatry?
Odnośnik do komentarza
Oczywiście możesz skorzystać z pomocy psychiatry na NFZ, musisz jednak najpierw udać się do lekarza rodzinnego, który skieruje cię do psychiatry. Jednak z tego co wiem, lekarze psychiatrzy przyjmują nawet bez skierowania (musisz się upewnić), lekarz rodzinny musi wskazać ci placówkę - lekarza psychiatrę, z którym ma podpisaną umowę. Nie musisz nic płacić. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Witam panią, pani Elu ja przechodzę cos podobnego do pani juz 10 lat,sama sie z tym borykam na poczatku nikt nie wiedzial co ze mna sie dzieje,ja sama nie moglam opanowac drzenia nog i rąk oprocz tego palpitacje serca,mokre rece ,suchosc w gardle i panika w oczach,czasami nie potrafilam ruszyc sie z miejsca,gdy udalam sie do lekarza on skierowal mnie na badania tarczycy, wyniki byly rewalacyjne, to dostalam skierowanie do neurologa, ktora pani doktor stwierdzila ze zbyt emocjonalnie podchodze do zyvia nic mi nie przepisala,a na dolegliwosci mokrych rąk polecila kapiele na przemian zimna i ciepla woda-zenada.Zaczelam sama szukac po ksiazkach , internecie i stwierdzilam po objawach ze mam nerwice lękową, boje sie przestrzeni, nie lubie jezdzic srodkami lokomocji, markety musze zawsze isc z drugą osobą bo sama mysle ze nie dojde, kupuje sobie w aptece lek heomopatyczny sedatif pc i jakos zyje, moja podswiadomosc mi mowi ze jak zazyje te tabletki to nic mi sie nie stanie i codziennie to samo sobie powtarzam podobno autosugestia tez pomaga-pozdrawiam grazyna
Odnośnik do komentarza
Pani Grażyno, cieszę się, że napisała Pani o swoich przeżyciach i dolegliwościach. Może będziemy mogły sobie pomóc na wzajem, wymienić się doświadczeniami. Wiem z praktyki, że bardzo duże znaczenie w powstawaniu lęków, fobii, nerwic, bezsenności i dolegliwości ze strony serca i żołądka i wiele wiele jeszcze innych - mają po prostu nerwy, napięcie, stres. Najłatwiej jest powiedzieć, że trzeba zmienić coś w swoim życiu. Ale w stanie nerwicy, lęku, człowiek czuje się zupełnie bezradny. Spróbuję tymczasem Pani metody - środka homeopatycznego. Takie środki, jak i zioła często przynoszą rewelacyjne skutki, ale potrzeba przyjmować je bardzo długo i cierpliwie. Znam przypadki, że takie sposoby pomogły bardziej, niż chemia. Pozdrawiam, do usłyszenia - Ela
Odnośnik do komentarza
Gość mgr Marta Mauer-Włodarczak
Pani Elu,

sugerowałabym, aby udała się Pani na psychoterapię. Homeopatia nie wyleczy Pani problemu, natomiast psychoterapia owszem.

Wiele osób, borykających się podobnymi problemami, jest stałymi gośćmi oddziałów szpitalnych z podejrzeniami np. zawału serca. Takie osoby całymi latami męczą się ze swoimi dolegliwościami, jednak niechętnie poddają się psychoterapii. Trafiają na nią dopiero po latach męczarni i nietrafionych diagnoz, żałując, że wcześniej się na nią nie zdecydowali.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...