Skocz do zawartości
Forum

,,Świadomy sen"- czy coś takiego istnieje?


Gość as...91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio natrafiłem na termin z angielskiego 'lucid dream" - tzw. "świadomy sen". W skrócie, polegał on na tym, że mamy kontrolę nad snem. Czy któs zorientowany w temacie może potwierdzić/zaprzeczyć czy coś takiego istnieje?
Odnośnik do komentarza
Gość Jagoda_xD
Ja mam takie coś!!! Kiedyś mi się śniło że miałam chłopaka i przed nim stałam i tak nagle wpadłam żeby go pocałować i zaczeliśmy się całować to bardzo realistyczne i superowe. Np. mogę jak znam okolicę w snie kogoś zabić coś ukraść albo latać!!!!
Odnośnik do komentarza
Gość anonimkowata
ja tak mam. ostatnio byłam na wakacjach. i było tak ze miał byc jeszcze jeden dzien i potem w nastepny rano wylot do polski. i sniło misie ze sie zegnam i wgl ze juz mam wracac i nagle stanełam i mówie sb. ze jeszcze nie było tego ostatniego [pełnego] dnia! i sie obudziłam ;d
Odnośnik do komentarza
Gość Adriantraczyk
Ja mam tak co jakiś czas, co pół roku, co najmniej dwa razy w roku...
Dodam, że czasem też mam śni mi się coś na różnych poziomach snu,
sen we śnie, tak jak w Incepcji.... I u mnie to jest zmiksowane:) świadomość i sen we snie,
Odnośnik do komentarza

Kiedyś bardzo często miewałam takie sny i nadal takie mam, ale o wiele rzadziej, a teraz trudniej jest mi przejąć nad nim kontrolę, choć wtedy wiem, że śnię. Budzę się wtedy i po minucie lub kilkudziesięciu sekundach znów śpię. Sądzę, iż tamten stan utrzymywał mi się, dzięki mniejszemu poziomowi stresu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Dziewczyna

Miałam świadomy sen raz w życiu. Śniłam ale nagle zrozumiałam , że śnię i zobaczyłam siebie z perspektywy moich oczu- ręce, nogi, tłów. Potem podeszłam do nagiego mężczyzny, wiał wiatr. Pomyślałam, że chcę go dotknąć. On się usmiechnął. Wyciągnęłam rękę i... CZUŁAM! Czułam wszytsko, bo to sie działo. Potem się całowaliśmy, pieściliśmy. Nagle poszułam, że trace kontrolę nad tym snem i że mi "ucieka" kontrola, a chciałam się kochać. NIestety kontrola mi uciekła i po chwili się obudziłam. Zaskoczona, zniesmaczona ale i przeszczęśliwa, że to przeżyłam. To jak podróż. Dzieje się, co chcesz...

Odnośnik do komentarza
Gość Lucid Dreams

Ja miałam świadomy sen. Jest to bardzo fajne. Tylko szkoda, że takie krótkie.. (Świadome sny trwają na początku około 5 minut, później gdy będziesz mieć te sny codziennie ten czas może się wydłużyć nawet do 90 minut !) W świadomym śnie możesz kontrolować to co robisz lub to gdzie jesteś. Czujesz się tak jakby to była rzeczywistość, ale tak naprawdę to sen. Po między świadomym snem, a rzeczywistością jest kilka różnic. Ta najważniejsza to, że w świadomym śnie nic Ci sie nie stanie nawet jak spadniesz na ziemie z najwyższego budynku na świecie, a w rzeczywistości, gdybyś spadł z tego budynku..zabiłbyś się ..

Odnośnik do komentarza
Gość Lucid Dreams

LUDZIE OGARNIJCIE się !!! Świadomy sen jest w 10000 % bezpieczny ! To nie jest niebezpieczne ! Ludzie nie uzależniają się od tego ! Wiem, bo sama mam świadome sny. Kiedy nie chcę go mieć, to go nie mam. Tak więc ogarnijcie się ! ŚWIADOME ŚNIENIE JEST BEZPIECZNE !

Odnośnik do komentarza
Gość magu123424

oczywiście ze istnieje... są nawet jakies techniki na to ale ich nie testowałem....wystarczy rano po całonocnym wypoczynku zamiast się obudzić i wstać (najlepiej w weekend) spać dalej i lenić się....prędzej czy póxniej znowu zaśniesz ale organizm nie przejdzie do następnych faz snu bo jest mu to poprostu niepotrzebne...w ten sposób będziesz cały czas utykał w fazie rem i będą CI się śniły jakieś badziewne sny ale wkońcu któryś znich trafi sie w takim momencie ze niby zasnałeś ale wciąż bedzieś swiadomy (nie mylić ze zmorą senną) i będziesz mógł kontrolować przebieg wydarzeń ;)....ba nawet całkowicie zmienic scenerie kontekst i wszystko ale to tylko przez chwile bbo im wiecej kombinujesz tym szybciej się wybudzasz....ale nie da się ukryć ze dzięki temu możesz spełnić swoje wszelkie fantazje ;)...pare sekund wystarczy by mieć miły dzień ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...