Skocz do zawartości
Forum

Jaka może być przyczyna tego, że mój synek nie rozumie co się do niego mówi i nic sam nie mówi?


Gość as...32

Rekomendowane odpowiedzi

Dawidek ma 21 miesięcy, mamy taki problem, że w ogóle nie reaguje na wołanie, nie rozumie poleceń i jeszcze nie słyszałam u niego ani jednego słowa. Gdy są inne dzieci, to i tak woli się bawić sam. Nie umie naśladować mnie czy tatę, czy brata, nie interesuje go co robimy, chyba że mamy coś ciekawego w ręku co się mu spodoba. Gdy nie dostanie takiej rzeczy, wtedy pokazuje nerwy, piszczy, płacze. Nie umie robić np papa, puszczać całuska, gdy mu mówię daj mi buziaka, nie wie o co chodzi. Lubi oglądać bajki i gdy włączę telewizor, a Dawidek jest w innym pokoju i usłyszy, że zaczyna się jego jedna z ulubionych bajek, to przybiega wtedy, podskakuje, śmieje się i ogląda bajkę. Wtedy doskonale słyszy i reaguje na dźwięk zaczynającej się bajki. Poza tym jest wesoły, śmieje się , ostatnio zaczął się więcej przytulać i lubi się przytulać. Jest bardzo ruchliwy, nie usiedzi ani chwili na kolanach, robi minki, skacze, gdy się cieszy. Miał robione badanie słuchu i wyszło dobrze, teraz ma być diagnozowany pod kątem Autyzmu. Czy to naprawdę może być autyzm, czy może jakaś inna przyczyna takiego zachowania? Bardzo proszę o odpowiedź! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Gość oliwia56
Witam. Te dzieciaki z cechami Autyzmu właśnie takie są, jak już pisała Pani doktor, czym szybciej tym lepiej, wiem to po swoim wnuku, ma 3.5 roku i od roku walczymy z tą chorobą, efekty są widoczne. Pozdrawiam i życzę dużo siły.
Odnośnik do komentarza
Gość Dominika25
Mój Dawidek jest już po badaniu, ale na diagnozę wciąż czekamy. Dopiero w sierpniu mamy mieć diagnozę. Nie mamy diagnozy i nic nie możemy na razie zrobić! Lekarze nawet nie chcieli nam powiedzieć o swoich podejrzeniach, co sądzą po tych wszystkich wywiadach na temat Dawidka. Czekamy i czekamy cierpliwie, tylko bardzo długo wszystko to trwa.

Pani Oliwio była bym wdzięczna jeśli by Pani bardziej opisała chorobę wnuczka, np. jak był diagnozowany, gdzie i gdzie jest leczony. Czy zachowania Pani wnuczka są podobne do mojego synka? Czy Państwo również tak długo czekali na diagnozę?
Bardzo bym była wdzięczna za wszelką odpowiedź.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...