Forum Zdrowie

Odklejanie ciała szklistego a joga

~Tojago

~Tojago

Witam . Mam 59 lat . Tydzień temu pojawiły się w prawym oku czarne mroczki i błyski . Okulistka po wnikliwym badaniu stwierdziła odklejanie się ciała szklistego od siatkówki . Proces ten może związany być ze starzeniem się , ale padło również pytanie o ciśnienie tętnicze i ciężkie prace w pozycji pochylonej. Na nadciśnienie leczę się od ok. 10 lat, jest pod kontrolą. Ciężko nie pracuję , ale przyznałam się , że od ponad roku ćwiczę jogę i wykonuję sporo pozycji odwróconych z głową do dołu. ( pod opieką nauczyciela jogi ).
Wg okulistki jest obawa , że zwiększony napływ krwi do głowy może wpłynąć na nieprawidłowe odklejanie się ciała szklistego w drugim oku, co może spowodować odwarstwianie się siatkówki, dużo groźniejszej dla dobrego widzenia. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia ? Czy muszę zrezygnować z ulubionej jogi ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

aanielkaa

aanielkaa

mysle ze z jogi nie musisz rezygowac ale zbadaj sobie cisnienie w oku i dno oka tak dla pewnosi

17 aanielkaa Kobieta, 38 lat, Kraków
~tojago

~tojago

okulistka przebadała mnie dokładnie, ciśnienie wewnątrz gałki ocznej prawidłowe. Bardziej interesuje mnie wpływ niefizjologicznego ,wskutek pozycji odwróconej,napływu krwi do głowy i tym samym do oka

~Komecha

~Komecha

no to może na razie unikaj takich pozycji. Joga ma mnóstwo innych pozycji, które możesz wykorzystać

PawiePiórko

PawiePiórko

no wiesz to może mieć jakiś wpływ szczególnie że masz nadciśnienie. Może poproś swojego trenera aby ograniczył Ci pozycje gdzie głowa bedzie w dole. Chyba lepiej nie ryzykować

--

Nie możemy być odporni na ból, jeśli mamy coś, co żal by nam było utracić

287 pawiepiorko Kobieta, 32 lata, Lublin
~Tojago

~Tojago

Jestem po rozmowie z nauczycielem jogi. Raczej będę kontynuować ćwiczenia ale z ograniczeniem czasu trwania w pozycjach odwróconych.