Forum Zdrowie

Swędząca i chropowata wysypka na rękach, udach i szyi

precelek0107

precelek0107

Kilka dni temu na rękach pojawiła mi się wysypka. Są to chropowate kropki, które bardzo swędzą. Wysypka rozprzestrzenia się - obecnie jest już na dwóch rękach i udach oraz na szyi. Zaczęło się to wszystko od choroby opuszków palców i poranionych skórek i owalu paznokcia u rąk p- co zapewne spowodowane było nałożeniem innego żelu do paznokci niż zwykle. Żel już ściągnęłam, ale wysypka nie chce zejść. Dodatkowo spotęgował ją balsam do ciała z firmy 'oriflame'. Balsamu już nie używam. Co to może być za wysypka, z czego się wzięła? Dodam, że w ostatni weekend się opalałam. Czy to może mieć jakiś związek? Pokaleczone opuszki pojawiły się ok. 2 tygodnie temu, a wysypka ok 1 tyg temu.

83855 precelek0107 Kobieta, 25 lat, Wrocław

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Roodzynka

Roodzynka

koniecznie idz do lekarza trzeba zrobic wymaz co to jest bo zarazliwe to moze byc!! nie ma cor yzykowac zwlaszcza ze juz sie troche rozeszlo...

--

...::: Carpe Diem :::...

85266 roodzynka Kobieta, 27 lat, Łódź
Lek. Agnieszka Barchnicka

Lek. Agnieszka Barchnicka

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,

Przyczyny wysypki mogą być różne. Najbardziej prawdopodobną wydaje się uczulenie, choć wysypka spowodowana uczuleniem powinna raczej ustąpić po odstawieniu preparatu, który mógł uczulić (czyli w Pani przypadku balsamu lub żelu). Uczulenie mogło też być spowodowane np. przez ekspozycję na promienie słoneczne.

W kwestii zmian skórnych najwazniejsze jednak jest naoczne ich obejrzenie, a więc polecam wizytę u lekarza, na początek może być lekarz rodzinny. Może bowiem okazać sie, że wysypka jest spowodowana inną przyczyna - np. infekcyjną.

Pozdrawiam !

--

lek. Agnieszka Barchnicka
Specjalista chorób wewnętrznych

84094 lek-agnieszka-barchnicka Kobieta, 40 lat, Polska
~mokooo

~mokooo

mnie równiez swędzi na rękach...juz dochodzi do łokciów.Chyba zwariuię.Pije wap0no i nic nie pomaga.