Skocz do zawartości
Forum

Duża ilość jasnej krwi w stolcu


Gość sk....1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 46 lat. Wczoraj zauważyłem w oddanym stolcu jasną krew. Ilośc jej była porażąjąca. Nie odczuwam żadnego bólu ze strony układu pokarmowego - brzuch itd. Co prawda chorowałem na owrzodzenie dwunastnicy, jednakże kilka miesięcy temu miałem wykonaną gastroskopię, gdzie w opisie stwierdzono stan remisji. Na kilka dni przed pojawienien się silnego krwawienia odczuwałem ból w okolicy mostka. Dziś rano ilość tej krwi jest niewielka. Nie czuję zawrotów głowy, osłabienia etc..Przeszło rok temu wykonano mi podczas pobytu w szpitalu kolonoskopię jelita grubego.Nie ujawniono wówczas powodu bólu w okolicy jamy brzusznej, które wówczas budziły mnie nawet w nocy. Opis bez zmian. Nie mam żylaków odbytu. Proszę o odpowiedź, skąd nagle pojawiło się tak obfite krwawienie?
Serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witaj!
W przypadku obfitego krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego należy niezwłocznie udać się do lekarza. Najprawdopodobniej zlecone będzie przeprowadzenie kolejnej kolonoskopii, która uwidoczni przyczynę krwawienia. Przez rok mogło dość do rozwinięcia żylaków odbytu. Obfite krwawienie może towarzyszyć infekcji bakteryjnej. Nie można wykluczyć również zmian nowotworowych.

Odnośnik do komentarza

ja bym zrobiła na twoim miejscu badania w kierunku CD i CU. To się tak właśnie nagle lubi objawić. A napadów glodu nie masz czasem? I jeśli stolce są luźne to możesz mieć takie podejrzenia, choć nie życzę. U nas rzadko się na tą diagnozę kieruje a leczy się coś innego często i jest za późno na skuteczną terapię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...