Skocz do zawartości
Forum

Silny i ściskający ból w nadbrzuszu przy kamicy żółciowej


Gość mmmk18

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat i jestem kobietą. Miałam kilka razy bardzo nieprzyjemne incydenty i bardzo chciałabym, żebyście mi coś doradzili :( Otóż kilka razy w życiu miałam ataki bólu. To był ogromny,ściskający, promieniujący ból. Bolało mniej więcej na środku nadbrzusza (lub na dole klatki piersiowej) i nieco po lewej stronie. Promieniowało aż do pleców i lewej łopatki. Trudno opisać ten ból i jego lokalizację. W każdym razie nie mogłam się wyprostować ani nawet położyć. Mogłam jedynie siąść i pochylić się nieco do przodu. Wtedy jakoś wytrzymywałam. Mięta, no-spa i inne metody stosowane przy zwykłych zatruciach nie pomagały. Ból zwykle przechodził sam po kilku godzinach. Najdłuższy atak trwał chyba około 2 dni (nie miałam możliwości pójścia do lekarza bo nie mogłam się ruszyć z bólu). Tak jak mówiłam- ataki miałam zupełnie niespodziewanie, kilka razy w życiu (mniej więcej kilka ataków w przeciągu około ostatnich 1-2 lat). Ogólnie z tymi bólami nie byłam u lekarza. Ostatni atak miałam chyba w zimę lub na jesień.
Kilka miesięcy temu byłam w szpitalu w zupełnie innej sprawie (badania hormonalne) i zrobiono mi USG brzucha, na którym przypadkowo wyszło, że mam złogi w pęcherzyku żółciowym. Na wypisie napisano w rozpoznaniu między innymi: kamica żółciowa. Ale podobno przy kamicy żółciowej boli po prawej stronie i ból przechodzi po środkach. A mnie bolało bardziej z lewej strony i ból nie przechodził po niczym :( Co to mogło być? Co robić gdy ból się powtórzy? Czy jest to wskazanie do wezwania pogotowia?

Odnośnik do komentarza

wiesz co jak mój tata miał kamienie w pęcherzyku żółciowym i też miał takie nagłe ataki. My aż wzywaliśmy karetkę bo tata nie mógł wytrzymać. Też to był ból ciężki do zlokalizowania, taki rozlany, promieniujący, tata aż się zwijał z bólu i też po niczym nie przechodził. Jak pogotowie przyjeżdżało to coś mu podali ale nie pamiętam co.
W końcu przekonaliśmy go aby poszedł do lekarza i od razu dostał skierowanie na zabieg. Szybko, za pomocą laparoskopu, tylko 3 czy 4 dziurki wielkości 1cm mu zostały. I bóle się skończyły.
Co do diety to nie powinnaś jeść nic ciężkostawnego, czyli bigosów, ciężkich sosów, grzybów, tłustych potraw, smażonego. Ogranicz tłuszcz w swojej diecie to powinno choć trochę pomóc.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Ból jaki Pani opisuje moze byc wynikiem kamicy żółciowej, ale takze np. schorzeń dotyczących trzustki lub podrażnienia nerwów międzyżebrowych.
Wskazane byłoby poszerzenie diagnostyki - byc moze diagnostyka w ramach oddziału wewnętrznego - przydałoby się wykonać TK jamy brzusznej, RTG klp.
Jeśli okaże się, że to kwestia kamicy, może będą wskazania do usunięcia pęcherzyka żołciowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...