Skocz do zawartości
Forum

Wady i zalety operacji przy skoliozie kręgosłupa


Gość om...m4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat i mam wade kręgosłupa-prawostronna skolioza kręgosłupa piersiowego przy lewostronnej skoliozie kręgosłupa lędźwiowego z rotacją trzonów wzdłuż dł. osi kręgosłupa Th-L. 38 stopni odchylenia. Od roku noszę gorset ortopedyczny i chodzę co 3 miesiące na wizyte do ortopedy. Z ostatniego zdjęcia wynika że deformacja się zatrzymała ale miałam propozycje operacji. Niestety boję sie tego ponieważ, mogą być powikłania. Do tego dochodzą jeszcze druty w kręgosłupie i nieustający ból, i długie leżenie w łóżku.Następnie ide do nowej szkoły tz. technikum-(technologia żywienia i usług gastronomicznych) nowa szkoła, opuszczone wszystkie lekcje i praktyki. Proszę o poświęcenie mi trochę uwagi, pomoc i radę w podjęciu słusznej decyzji co do operacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Masz rację, że operacja kręgosłupa wiąże się z długą i żmudną rehabilitacją. Trudno też zagwarantować pozytywny efekt po jej wykonaniu. Najlepiej będzie jeśli udasz się do lekarza prowadzącego, który przedstawi Ci wszystkie za i przeciw operacji mając na uwadze Twój obecny stan zdrowia. Decyzję będziesz musiała jednak podjąć samodzielnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...