Forum Zdrowie

Wady i zalety operacji przy skoliozie kręgosłupa

~om...m4

~om...m4

Witam, mam 16 lat i mam wade kręgosłupa-prawostronna skolioza kręgosłupa piersiowego przy lewostronnej skoliozie kręgosłupa lędźwiowego z rotacją trzonów wzdłuż dł. osi kręgosłupa Th-L. 38 stopni odchylenia. Od roku noszę gorset ortopedyczny i chodzę co 3 miesiące na wizyte do ortopedy. Z ostatniego zdjęcia wynika że deformacja się zatrzymała ale miałam propozycje operacji. Niestety boję sie tego ponieważ, mogą być powikłania. Do tego dochodzą jeszcze druty w kręgosłupie i nieustający ból, i długie leżenie w łóżku.Następnie ide do nowej szkoły tz. technikum-(technologia żywienia i usług gastronomicznych) nowa szkoła, opuszczone wszystkie lekcje i praktyki. Proszę o poświęcenie mi trochę uwagi, pomoc i radę w podjęciu słusznej decyzji co do operacji.

Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Medicus

Medicus

Witaj!
Masz rację, że operacja kręgosłupa wiąże się z długą i żmudną rehabilitacją. Trudno też zagwarantować pozytywny efekt po jej wykonaniu. Najlepiej będzie jeśli udasz się do lekarza prowadzącego, który przedstawi Ci wszystkie za i przeciw operacji mając na uwadze Twój obecny stan zdrowia. Decyzję będziesz musiała jednak podjąć samodzielnie.

23823 medicus Mężczyzna, 30 lat, Lublin