Skocz do zawartości
Forum

Omdlenia, zasłabnięcia i kołatania serca


Gość girl18

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam, że miewam kołatania serca, zasłabnięcia podczas wysiłku, całkiem niedawno zdarzyło mi się omdlenie podczas spoczynku. Miewam również uczucie "przewrotów" i "potknięć" serca. Wizytę u lekarza mam za kilka miesięcy, dlatego pytam tutaj.

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj mam niskie ciśnienie. Chyba pod koniec maja miałam 2 dni takich "ataków". Jednego dnia, gdy leżałam spokojnie wieczorem poczułam, że serce zaczyna szaleć. Mama wyczuła wówczas kilkanaście potknięć na minutę i b.szybkie tętno. To trwało chyba kilkanaście minut. Następnego dnia zasłabłam na lekcji właściwie bez powodu (zanim zasłabłam to czułam mocne, szybkie bicie serca). Dodam, że wówczas siedziałam w ławce i się nie denerwowałam. Miałam kiedyś parę razy EKG spoczynkowe ale wtedy czułam się dobrze i EKG nie wychwyciło takich "potknięć" serducha.

Odnośnik do komentarza

Tak, kiedyś miałam robionego holtera, ale wtedy czułam się nieźle, nie miałam takich incydentów. W dniu badania czułam się nieźle Holter zarejestrował kilkanaście godzin (chyba około 18-19 godzin). Wyszło około 100 tachykardii, kilka rytmów niemiarowych i kilka ektopowych pobudzeń komorowych. EKG w czasie ataku nie miałam.
EKG wysiłkowe, którego fragment zamieściłam w pierwszym poście też miałam wtedy kiedy nie miałam jeszcze takich incydentów (miałam wówczas słabą tolerancję wysiłku- tak jest do tej pory oraz kołatania serca).

Odnośnik do komentarza

Z tego co jest napisane na wyniku jest to 25 mm/s...
Ten test był wykonywany jak jeszcze nie miałam tych "potknięć" i innych incydentów. Na teście miałam duszności, kołatania serca, szybko się zmęczyłam. Przyznaję, że z tymi zasłabnięciami u lekarza nie byłam. Czekam na wizytę u kardiologa,ale ta dopiero późną jesienią.

Odnośnik do komentarza

Ok, dziękuję za informację. Wynika z tego, że akcja serca była w granicach 170-180/min, jak najbardziej mogła być wynikiem dużego wysiłku, w zapisie nie ma cech arytmii. Jest to jednocześnie szybka akcja serca, co mogła Pani odczuć jako kołatanie.

Potykanie serca zazwyczaj jest wynikiem tzw. skurczów komorowych. Pojedyncze skurcze przeważnie nie wiążą się z patologią, mogą być jednak nieprzyjemne (uczucie właśnie takiego potknięcia, przeskoczenia serca). Warto zażywać preparat z potasem i magnezem - na stałe, albo doraźnie - np. 2 tbl Asparginu w razie nasilenia dolegliwości, albo na stałe 2 tbl dziennie.

Warto także zacząć uprawiać regularnie jakiś sport - np. 2-3 razy w tygodniu fitness, albo rower, pływanie. Zazwyczaj przynosi bardzo dobre efekty, ponieważ w przypadku wyćwiczonego organizmu tętno w spoczynku jest wolniejsze, wolniej też narasta w czasie wysiłku lub zdenerwowania, więc nie ma nieprzyjemnych kołatań.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No właśnie zasłabnięcia zdarzały mi się podczas wysiłku, kardiolog więc powiedział, bym zrezygnowała z wysiłku, jedynie spacerki są dozwolone :(
Po tym zasłabnięciu na lekcji, wylądowałam u pięlegniarki na leżance. Pielęgniarka zmierzyła mi puls i stwierdziła, że przyczyną omdlenia był częstoskurcz...
Zastanawiają mnie te skoki tętna. Myślałam, że przejdzie mi to z wiekiem a to mi się pogłębia, bo niedawno doszły właśnie te potknięcia serca itd. Nie piję, nie palę, kiedyś brałam magnez ale było właściwie tak samo zanim zaczęłam brać. Dodaję jeszcze link do wyniku holtera (tętno podczas całego badania):
http://zapodaj.net/a5126673d6149.jpg.html

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie,

Aby rozpoznać częstoskurcz trzeba zrobić ekg, a podwyższone tętno nie musi być oznaką częstoskurczu. Jeśli pielęgniarka powiedziała tak Pani bez wykonania ekg, to postąpiła nieodpowiedzialnie.

W swojej praktyce bardzo często widywałam takie wyniki holtera u młodych osób co wcale się nie wiąże z patologią. Tak jak wspomniałam bardzo często u młodych osób tętno jest podwyższone.

Ostatecznie na ten temat powinien wypowiedzieć się kardiolog, który będzie miał możliwość osobistej oceny Pani stanu zdrowia.

Niemniej, staram się trochę Panią uspokoić, bo wiem, że w takiej sytuacji nietrudno o "nakręcanie" się i błędne koło.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Idz do lekarza na echo przez przelyk, bedziesz wiedziec co sie dzieje. Ja tez mam tachykardie, a tentno 60/90 najwyzsze jakie kiedykolwiek mialam, nawet w ciazy nie poskoczylo! Ja nie moglam w ogole sie meczyc, bo jak tylko sie meczylam, albo "parlam" np w toalecie robilo mi sie slabo-bo byl przeciek i jakies mikro wylewy sie tworzyly :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...