Skocz do zawartości
Forum

Ciągle wzdęty brzuch


Gość lilia84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa

Od jakichś 3 lat mam bardzo wzdęty brzuch, prawie cały czas. Kiedyś byłam posiadaczką płaskiego brzucha z którego byłam dumna. Nawet jakiś czas po porodzie mój brzuch był płaski jak przed porodem, skóra wogóle nie zmieniła konsystencji, nie rozciągnęła się. Aż tu nagle około 3 lata zaczęło się to dziać. Od tamtego czasu przeszłam usunięcie woreczka żółciowego (ok. 2 lata temu) oraz wykryto u mnie na wątrobie coś, co w usg wygląda jak naczyniak, ale mam to co pół roku kontrolować. Oprócz tego nie mam pojęcia co może być powodem tych wzdęć. One są tak wielkie że wyglądam jakbym była w zaawansowanej ciąży, jest to bardzo krępujące, tym bardziej, że jestem samotną matką.
Co mogłabym zrobić z tym problemem, co może być jego powodem? Bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam dodać, że nie zdarzają mi się raczej zatwardzenia, gazy mam rzadko i mało, ogólnie wydaje się że mam mało problemów z trawienie. Mało piję wody, właściwie wiecznie jestem odwodniona bo nie wiem dlaczego ale zapominam o piciu. Rzadko jadam potrawy tzw. wzdymające.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

proponuję zacząć od zmiany diety - unikać produktów bogatych w cukry proste, które min. mogą powodować wzdęcię -czyli słodyczy, słodkich napojów, produktów z białej mąki. Koniecznie jeść produkty o dużej zawartości blonnika - płatki owsiane, otręby, pełnozierniste poeczywo, makaron, ryż ciemny. Dodatkowo zażywać probiotyki - np. Lakcid, lacidofil, trilac 2x dz po 1 kapsułce przez co najmniej 2 miesiące.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

miałam dokładnie tak samo , po trzech ciążach zupełnie płaski brzuch do czasu gdy nie dopadło mnie to co Ciebie potworne krępujące wzdęcia i brzuch wielki jak w ciąży, zauważyłam ,że objawy się nasilały przy stresie i nerwach a, że moje życie i praca to jeden wielki stres to praktycznie cały czas cierpiałam, próbowałam wszystkiego herbatek, leków od rozkurczających do uspokajających i nic nie pomagało. Ale od dwóch miesięcy mam spokój płaski brzuch na którym zaczęły się pojawiać ładne mięśnie . Zaczęłam biegać , trochę ćwiczyć brzuszki, ale po pierwsze biegam! Uwierz mi mimo trudnych początków biegam już drugi miesiąc , a wzdęcia minęły bez lekarstw i herbatek i zmiany diety. A moje życie nadal jest pełne nerwów tylko może ja do niego teraz trochę inaczej podchodzę.

Odnośnik do komentarza
Gość Komoninka

Na walkę ze wzdętym brzuchem bardzo dobrze działa zmiana nawyków żywieniowych. Ja staram się jeść częściej, mniej i zdrowiej to pomaga, ale np. jak coś smarzę lub jem coś tłustego z grilla, to już wtedy pomagam sobie ulgasinem. To bardzo skuteczny środek.

Odnośnik do komentarza
Gość delicjannka

Herbatki słabo na mnie działały a brzuch wzdęty miałam niemal po każdym nieco większym czy ciężkim posiłku. Najgorzej było na jakiś rodzinnych imprezach. Zawsze musiałam uważać co jej żeby brzuch mi nie wystawał ;) Za to teraz te dolegliwości mijają po ulgasim, nie mam po tabletkach uczucia przepełnienia, nie odbija się i brzuch jest normalny :)

Odnośnik do komentarza
Gość sadowniczka

Mnie za to wzdyma bardzo po ciecierzycy i nawet z tego powodu przestałam ją jeść a uwielbiam, czasami zjem nieco więcej albo coś wzdymającego i już brzuch jak balon. Po ulgasimie jest dobrze, znaczy nie wzdyma mnie, nie czuję się ciężko. Myślę, że jak ktoś ma taki problem to warto brać takie tabletki.

Odnośnik do komentarza

stale wzdęty brzuch to nic dobrego. może masz za tłustą dietę? myślę, że warto wybrać się do gastrologa, bo to nie jest normalny stan. ja sama od czasu do czasu mam wzdęcia, ale wtedy biorę sobie tabletki ulgasim i wzdęcia mijają bardzo szybko, a skoro u ciebie to stan stały, to warto to sprawidzć.

Odnośnik do komentarza
Gość monika_2223

Dokladnie, problemy czesto wynikaja ze zlej diety. Moze organizm czegos nie toleruje? Mnie na przyklad wzdywa po nabiale albo bialym pieczywie, wiec wiem juz ze tego nie moge za bardzo jesc i staram sie unikac. oczywiscie staram bo pizzy wlasnie na bialej mace nie moge sobie odmowic, ale wystarczy taka tabletka ulgasimu jak sie pojawia wzdecia i potem wszystko wraca do normy ;)

Odnośnik do komentarza
Gość mikoretta

mi te wzdęcia w sumie nawet wyszły na dobre. okazało się, że je mam bo w mojej diecie jest za dużo tłuszczów, więc zmiana diety na zdrowszą bardzo dobrze mi zrobiła. ale oczywiście nie jestem święta i czasem popłynę, ale wtedy rzeczywiście ulgasim bardzo szybko radzi sobie ze wzdęciami.

Odnośnik do komentarza
Gość majkowaaa

Ograniczyłam spożycie nabiału, potraw wzdymających i już jest lepiej :) Ale ulgasim noszę przy sobie na wszelki wielki, szczególnie jak mamy rodzinne imprezy, wtedy przydaje się nie tylko mnie ;) Kapsułki te szybko działają, eliminują uczucie ciężkości, bólów brzucha spowodowanych nagromadzenie gazów. I co ważne łatwe są do połknięcia :)

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, zrob sobie badania tarczycy (TSH, Ft3 i Ft4) jesli masz zanizone hormony lub nawet minimalna niedoczynnosc tarczycy mozesz miec tkz "brzuch tarczycowy" co jest dosc czestym objawem. Druga sprawa, jesli z tarczyca wszystko jest ok, idz do ginekologa ,zrob sobie wymaz z szyjki macicy,sprawdz kobiece hormony i koniecznie usg jajnikow czy nie masz tkz. policystycznych jajnikow...( jak twoje miesiaczki? czy masz regularne? czy przed miesiaczka pojawia ci sie zespol napiecia przedmiesiaczkowego? jesli tak kiedy sie pojawia i jak dlugo trwa?) Gdy te wszystkie badania porobisz i wykluczyc choroby tarczycy i jajnikow zrob testy na nietolerancje pokarmowa. Za nim udasz sie z tym do lekarza odstaw najpierw na 4 tyg. wszelki nabial(mleko,jogurty,sery itp), odstaw tez biala make, chleb i makarony, rowniez nie uzywaj bulki tartej do panierowania i zobacz jak bedziesz sie czula, czesto jest tez tak ze osoby ktore maja problemy z nietolerancja nabialu, czy glutenu maja tez problem z trawieniem jajek...Ale za nim zaczniesz wszelkie badania zacznij sie nawadniac, przewlekle odwodnienie prowadzi do wielu groznych chorob. Wypijaj codziennie okolo 2,5 litra wody (nie mam tu na mysli coca coli, napojow gazowanych i niegazowanych, sokow kartonowych, kawy, herbaty...) chodzi o czysta wode, mozesz do kazdej szklanki wody wziasc szczypte soli himalajskiej lub klodawskiej ,bron boze zwyklej soli ktora kupujesz w sklepach...lub dodac troszke soku z cytryny. Daj znac jak Ci poszlo! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...