Skocz do zawartości
Forum

Bóle i zawroty głowy przy przyspieszonym biciu serca


Gość Aisha28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu mam dziwne bóle głowy- najpierw w skroniach, potem wędruje mi na czoło, później na czubek głowy a kończy się z tyłu u dołu głowy. Te bóle trwają do kilku godzin. Towarzyszy im także ból, w głębi uszów , tak jakby mnie ktoś od środka pociągał za zakończenia uszów w głowie- takie mam uczucie. do tego pojawiają się zawroty - takie jak falowanie na statku, które przemijają w pozycji siedzącej. Przy zawrotach zalewają mnie poty po całym ciele.Działo się tak u mnie w zeszły piątek i teraz w poniedziałek. zwolniłam się wczoraj z pracy już o 13.00 i od tamtej pory cały czas jestem w łóżku. czuję się strasznie zmęczona i osłabiona. Dziś spałam do 14.00 .Mam uczucie ciężkich nóg. Czuję dyskomfort w przełykaniu. Może ktoś coś pomóc?? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Uważam, że trzeba zrobić badanie ekg, aby wykluczyć arytmię, która moglaby być przyczyna złego samopoczucia. Przyspieszona akcja serca może wynikać także np. z anemii, zaburzeń czynnosci tarczycy - trzeba zatem poczekać na wyniki morfologii i TSH. Ważne jest także aby zbadał Panią lekarz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Aisha28

Witam! jestem po wyniku tsh - 0,075 norma 0,35- 4, oraz krwi - plt - 43 norma 150-400. zrobiłam usg tarczycy - lewy płat 6,3 cm3, prawy 12,4cm3.
z wyniku wychodzi nadczynność, a ja mam objawy niedoczynności. jutro idę powtórzyć wyniki a potem na scjentografię. nie wiem czy to badanie jest konieczne?
Ponad to zrobiłam usg jamy brzusznej - torbiel 24mm na jajniku, stłuszczenia wątroby i pogrubiony żołądek, choć nie wiem co to znaczy.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie,

Nadczynność tarczycy wiąże się właśnie min. z przyspieszeniem akcji serca, niepokojem, ale także zmęczeniem i osłabieniem.
Przyczynę nadczynności trzeba diagnozować. Zazwyczaj może wynikać z tzw. choroby Gravesa Basedowa (choroba autoimmunologiczna) lub przerostu guzkowego tarczycy.

Niepokojący jest także wynik płytek krwi - 43 tys? a czy reszta morfologii jest w porządku? Warto byłoby powtórzyć badanie. A jak wielkosć śledziony w USG?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Można mieć nadczynność i zamiast spadać z wagi to przybierać ? Zapomniałam dopisać ze puchną mi nogi pod kolanami z przodu, w ogóle całe ciało mam podpuchnięte łącznie z twarzą - może woda mi się zatrzymuje w organizmie??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...