Skocz do zawartości
Forum

Laserowa korekta wady wzroku


Gość Benek29

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mam wade wzroku i t mocna -5! ale jestem mloda i nie chce zadnej korekty laserowej, moze potem - tak. Jest to dosc kosztowny zabieg, ale nie wie ile dokladnie kosztuje. Ale ja bym radzila na razie powsrzymac jesli masz nie tak duza wade, lepiej dobrac okulary i soczewki

Odnośnik do komentarza

Mój chłopak ostatnio przeszedł taki zabieg. Jego wada została skorygowana do 0 w jednym oku i -0,25 w drugim, więc idealnie.
Sam zabieg trwa chwilę, wiadomo zalecana jest konkretna rekonwalescencja.
No i niestety za zabieg musiał zapłacić sam.
Jeśli chcesz dokładniejszych informacji, polecam znalezienie strony internetowej jakiejś kliniki, wiem że jest jakaś w Chorzowie, Katowicach, Warszawie. Tam przeczytasz o przeciwwskazaniach do zabiegu, kosztach itp.
Wiem że koniecznym warunkiem jest ukończony 21 rok życia i niepogłębiająca się wada.

Odnośnik do komentarza

Nie kazdy moze mieć zabieg laserowe korekcji wzroku , pobieważ ni każdy ma ustabilizowaną wadę . A np Przy zabiegu Lentivu , by się do niego zakwalifikować musisz mieć właśnie stabilną wadę to jest raz . Dwa : musisz mieć ukończone 21 lat inaczej nie mozesz mieć zabiegu . U mnie w rodzinie mąż miał . Faktycznie szybciutko doszedł do siebie , do życia codziennego .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość LostOnYou

Ja z trójmiasta niestety nie jestem . Dla osób z Rzeszowa moge polecić klinikę Optegrę właśnie tutaj. Jestem już po zabiegu lentivu. nastęonego dnia wrociłam juz do pracy a tydzień poźniej poszłam na swoj ulubiony basen

Odnośnik do komentarza
Gość kirka88

Jestem jak najbardziej za! Sama przygotowuję się do korekcji wzroku w Centre de la Vision. Czekałam prawie dwa lata na ten moment. Jeśli tylko ktoś się nad tym zastanawia i nie ma żadnych przeciwwskazań to naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Gość wojtas89

jestem już 3 miesiące po zabiegu w ArtLife i wyraźnie widzę.  podobało mi się, że mają kwalifikacje do zabiegu i sam zabieg tego samego dnia! Pamiętam, że na samym początku wypełniłam formularz ONLINE na stronie kliniki.

Odnośnik do komentarza

Jakbym miała jeszcze raz podjąć decyzję to na pewno bym postąpiła dokładnie tak samo. Jestem po zabiegu Lentivu w klinice Optegra w Lublinie. Zabieg był bezinwazyjny, bardzo krótki, bo trwał może jakieś 15 minut. Poza tym następnego dnia mogłam już normalnie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Gość marek131

ja bym nie ryzykował oczy to powazna sprawa mialem wrazenie ze widze troche gorzej na jedno oko ale po wizycie u lekarza udało sie to skorygowac laserowo teraz wszystko jest dostepne nie to co kiedys dzieki klinice dr.Michnowskiego mam nadzieje ze moje oczy jeszcze mi posluza.

Odnośnik do komentarza

Laserowa korekcja wady wzroku to obecnie zabiegi zupełnie bezpieczne i moim zdaniem każdy z większą wadą powinien się na taki zdecydować. Nie ma porównania jak się widzi przed zabiegiem a jak po. Na NFZ z tego co wiem z wadą wysoką można się dostać, ale prywatnie to też nie są bardzo duże koszta. W Gliwicach w klinice PRYZMAT cena za zabieg waha się od 2200-2800 zł w zależności od zastosowanej metody. Na pewno warto taką kwotę odłożyć i wykonać zabieg w takim sprawdzonym miejscu, ta klinika ma bardzo dobre opinie i pacjentów z całej Polski. Zajmują się kompleksowym leczeniem wad i chorób oczu, również operacyjnym, przeprowadzają szczegółową diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Gość damian33

witam
ja majac niewielka wade -0,75 i -1,0
i lekki astygmatyzm to raczej nie dam sie kroic
czytajac i rozmawiajac z ludzmi ktory mieli robione takie zabiegi typu lentivu nie wszyscy byli zadowoleni do konca moze zalezy czego sie oczekuje .
Sa rozne przeciwskazania a zabieg mozna zrobic raz tylko.

Odnośnik do komentarza

Jestem rok czasu już po laserowej korekcji wzroku Lentivu w Optegrze w Katowicach. Najpierw miałam badania kwalifikacyjne do zabiegu. Potem jak juz wszystko poszło zgodnie z planem czekałam na swój termin zabiegu ;) Bardzo się cieszę, ze nie nosze okularów. Soczewek tez nie mogłam nosić, bo miałam potem często zespół suchego oka.

Odnośnik do komentarza

~Natalka55
A ja z kolei sie wybieram dopiero na zabieg Lentivu ;) Moja siostra miała ten zabieg i będę miała i ja . Jeszcze załapałam sie na wizytę kwalifikacyjną w promocji za 149 zł

Byłam na tym zabiegu w sierpniu. Wada wczesniejsza -3 i -4. Dizisja jest 0 ;) Czyli nie mam żadenj wady póki co. Jestem bardzo zadowolona z zabiegu, z tego że nie nosze okularów i normalnie funkcjonuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...