Skocz do zawartości
Forum

Wielohormonalna niedoczynność przysadki mózgowej


Gość kb...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kb...ka

Witam serdecznie. Mam 25 lat, jestem kobietą. Od 10 lat a właściwie od urodzenia choruję na wielohormonalną niedoczynność przysadki mózgowej, która objawia się niedoborem hormonów płciowych i niedoczynnością tarczycy a także hiperprolaktynemią. Mój [problem dotyczy moich włosów, które zawsze były niesamowicie gęste, moja mama również ma gęste włosy a ja zauważyłam od dłuższego czasu, że się znacznie przerzedziły i bardzo wypadają. Badania hormonalne wykonuję regularnie dlatego wydaje mi się, że nie to jest przyczyną. Natomiast od 3 lat siedzę długo po nocach i często jestem zmęczona, dopiero teraz zmieniłam dietę i tryb życia bo przeraziłam się, że wyłysieję. Poziom androgenów mam prawidłowy, podobnie inne męskie hormony w normie. Czy moje wypadanie włosów może dotyczyć po prostu złego trybu życia i diety? 4 lata temu leczyłam się takimi samymi lekami i miałam dwa razy gęstsze włosy a mam wrażenie, że odkąd siedzę po nocach do 3 a odsypiam w weekendy by połączyć pracę ze studiami to może mieć wpływ na moje włosy. Czy brak odpowiedniej ilości snu i nieregularny tryb życia może przyczynić się do tego stanu? Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź. Dziękuję. Katarzyna,

Odnośnik do komentarza

Witam!
Z opisu wynika, że jest Pani pod stałą kontrolą endokrynologiczną i ma Pani regularnie kontrolowaną gospodarkę hormonalną. Wydaje się zatem, że nie ma takiej możliwości by w tym tkwiła przyczyna wypadania włosów. Zdecydowanie jest jednak taka możliwość, że nieregularny tryb życia, brak snu i nieprawidłowości żywieniowe powodują wypadanie włosów. Proszę zatem spróbować unormować trochę pory posiłków, snu i pracy. Gdyby to jednak nie pomogło warto skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który bardziej kompetentnie oceni problem i ewentualnie wdroży właściwe postępowanie.

Odnośnik do komentarza

Witaj Majku
cieszę się bardzo, że napisałeś.
Jeśli chcesz pogadać, to zapraszam
Pozdrawiam serdecznie! :)

~Majk87
Witajcie...mam 31lat i też cierpie na wielohormonalna niedoczynność przysadki..chętnie nawiąże kontakt z kimś z tą choraba by wymienić się swoimi doswiadczeniami związanymi z tą przypadloscia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...