Forum Zdrowie

Wielohormonalna niedoczynność przysadki mózgowej

~kb...ka

~kb...ka

Witam serdecznie. Mam 25 lat, jestem kobietą. Od 10 lat a właściwie od urodzenia choruję na wielohormonalną niedoczynność przysadki mózgowej, która objawia się niedoborem hormonów płciowych i niedoczynnością tarczycy a także hiperprolaktynemią. Mój [problem dotyczy moich włosów, które zawsze były niesamowicie gęste, moja mama również ma gęste włosy a ja zauważyłam od dłuższego czasu, że się znacznie przerzedziły i bardzo wypadają. Badania hormonalne wykonuję regularnie dlatego wydaje mi się, że nie to jest przyczyną. Natomiast od 3 lat siedzę długo po nocach i często jestem zmęczona, dopiero teraz zmieniłam dietę i tryb życia bo przeraziłam się, że wyłysieję. Poziom androgenów mam prawidłowy, podobnie inne męskie hormony w normie. Czy moje wypadanie włosów może dotyczyć po prostu złego trybu życia i diety? 4 lata temu leczyłam się takimi samymi lekami i miałam dwa razy gęstsze włosy a mam wrażenie, że odkąd siedzę po nocach do 3 a odsypiam w weekendy by połączyć pracę ze studiami to może mieć wpływ na moje włosy. Czy brak odpowiedniej ilości snu i nieregularny tryb życia może przyczynić się do tego stanu? Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź. Dziękuję. Katarzyna,

Odpowiedzi znajdują się poniżej

DoctorQuinn

DoctorQuinn

Witam!
Z opisu wynika, że jest Pani pod stałą kontrolą endokrynologiczną i ma Pani regularnie kontrolowaną gospodarkę hormonalną. Wydaje się zatem, że nie ma takiej możliwości by w tym tkwiła przyczyna wypadania włosów. Zdecydowanie jest jednak taka możliwość, że nieregularny tryb życia, brak snu i nieprawidłowości żywieniowe powodują wypadanie włosów. Proszę zatem spróbować unormować trochę pory posiłków, snu i pracy. Gdyby to jednak nie pomogło warto skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który bardziej kompetentnie oceni problem i ewentualnie wdroży właściwe postępowanie.

25895 doctorquinn Kobieta, 32 lata, Lublin
~Marleen

~Marleen

Witam,
czy w przypadku chorowania na niedoczynność przysadki można miec problemy z zajściem w ciąże? Brałam hormony, zastanawiam się, czy dziecko może miec podobne problemy??

o25

o25

Witaj,
też mam 25 lat i niedoczynność przysadki.
Skąd jesteś? :)

187728 o25 Kobieta, 28 lat, Trójmiasto
~Kara0208

~Kara0208

Hej,
od ponad 10 lat choruję na niedoczynność przysadki. Chętnie nawiążę kontakt z kimś kto ma podobne problemy.

~Majk87

~Majk87

Witajcie...mam 31lat i też cierpie na wielohormonalna niedoczynność przysadki..chętnie nawiąże kontakt z kimś z tą choraba by wymienić się swoimi doswiadczeniami związanymi z tą przypadloscia

o25

o25

Witaj Majku
cieszę się bardzo, że napisałeś.
Jeśli chcesz pogadać, to zapraszam
Pozdrawiam serdecznie! :)

~Majk87
Witajcie...mam 31lat i też cierpie na wielohormonalna niedoczynność przysadki..chętnie nawiąże kontakt z kimś z tą choraba by wymienić się swoimi doswiadczeniami związanymi z tą przypadloscia

~Janek 84

~Janek 84

Witam wszystkich , widzę że ostatni post jest dodany jakis czas temu ale może się ktoś odezwie..?

o25

o25

Witaj Janku,
opowiedz nam proszę coś więcej o sobie :)
Rozumiem, że też cierpisz na wielohormonalną?
Pozdrawiam prawie jesiennie,
Ola