Skocz do zawartości
Forum

Krzywe zęby u nastolatka


Gość ekomama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ekomama

Witajcie! Nie wiem, czy nie za późno się zwracam z takim problemem, ale moja 14-letnia córka ma bardzo krzywe zęby, jest całkiem ładna, ale zęby narastają jej na inne zęby obok, przez co nie może normalnie się uśmiechać..Bardzo proszę o jakieś rady w tej sprawie, jak można jej te zęby wyrównać?dzieki

Odnośnik do komentarza
Gość tez taka

Oj mam podobny problem ekomama, ale moja córcia ma dopiero 9 lat i wybieramy sie z nią do ortodonty, zeby zalożyć specjalnie dobrany aparat na zeby. nie martw się, nigdy nie jest za późno wyrównać zęby - wiec im wcześniej pójdziecie do specjalisty tym lepiej. Ostrzegam tylko, że czasami to moze kosztować i tys. zlotych w zalezności od wady. ale bedzie dobrze;-)

Odnośnik do komentarza

Ja tez ialam krzywe zeby i w wyprostowalam je za pomoca aparatu w wieku 23 lat takze nigdy nie jest za pozno, chopciaz noszenie aparatu wcal nie jest przyjemne i nawet bolesn czasami, ale ni da siie w inny sposob wyprostowac zebow

Odnośnik do komentarza

Witam,

Proponuję wybrać się z córką do ortodonty. Krzywe zęby to nie tylko problem estetyczny, ale także sprzyja rozwojowi próchnicy i chorób dziąseł mogąc w konsekwencji doprowadzić do utraty zębów.

Najlepsze efekty daje noszenie aparatu tzw. na stałe przez ok 1-2 lat. Leczenie takie nie jest szczególnie uciążliwe ani bolesne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ja też miałam kiedyś krzywe zęby i był dla mnie to problem, wstydziłam się uśmiechać. w wieku 15 lat poszłam do ortodonty i on powiedział nosić aparat specjalny, za 2 lata moje zęby były ładne))

Odnośnik do komentarza

nie myślę że to jest nierozwiązalny problem. dziewczynka jest jeszcze w wieku dojrzewania, i ma sporo czasu na polepszenie sytuacji. najpierw trzeba zwrócić się do dentysty, żeby on przebadał i poradził jak lepiej to zrobić

Odnośnik do komentarza
Gość kulkaja

ekomama, nie musisz tak się tym stresować! wszystko można załatwić! ja te z miałam krzywe zęby! teraz mam równiutkie i ładne! trzeba tylko trochę czasu, pieniędzy i wytrwałości! teraz są dużo sposobów na załatwienie takiego problemu, musisz pójść z swoją córką do dentysty, skonsultować się i on wam pomoże!

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie mam zamiar pójść do ortodonty bo mam nierówne zęby. A wie ktoś ile aparat możę kosztować, i czy to boli cały czas czy tylko na początku i jeszcze czy jest jakis aparat którego nie było by tak bardzo widać, bo mam 29 lat no i troche sie wstydze

Odnośnik do komentarza

nigdy nie jest za późno! zawsze można to poprawić! mam dużo znajomych którzy mieli taki sam problem lub ich dzieci mieli krzywe zęby. aparaty na prawdę bardzo pomagają, tak że idź do dentysty i życzę pięknego uśmiechu twojej córce

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś miałam aparat i powiem ze bolalo tylko na poczatku jakies 2-3 dni a potem normalnie juz nic nie czulam, ale nie moglam sie doczekac az go zdejma, bo to jest strasznie nie wygodne, ani zjesc sobie normalnie ani nic, wstydzilam sie troche usmiechac no i problem z myciem zebow byl tez na poczatku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...