Skocz do zawartości
Forum

Zespół Melkerssona-Rosenthala


Gość 22Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 22Karolina

U mojego taty lekarze podejrzewają zespół melkersona rosenthala ma takie objawy: opuchnięte, obrzekniete wargi, usta, pofalowany język, ma niedowład, sparalizowana prawa strone twarzy Poza tym tata sie dobrze czuje chcialabym zapytac jak wyglada leczenie i czy czucie nerwowe da sie odzyskac. Bo tata czuje sie jak po znieczuleniu u dentysty. Prosze cos poradzic gdzie sie zglosic i jak wyglada leczenie!!

Odnośnik do komentarza

witam
ja od okolo 1,5 roku cierpie na te chorobe syndrom Melkersona rosenthala. poczatkowo podano mi Fumaderm jednak moj organizm kompletnie go sobie nie przyswoil. w przyszlym tygodniu zaczynam leczenie w bardzo dobrej klinice w Niemczech i z ogromna nadzieja na poprawe oraz znikniecie obrzeku.

Odnośnik do komentarza

Witam, u mojego męża od około roku ma objawy powiększającej się górnej wargi tylko połowy ust. Nadmienię, że około 10 lat wcześniej miał porażony nerw twarzowy po stronie gdzie dochodzi do powiększania się wargi do końca nikt nie chce stwierdzić, że to zespół Melkerssona-Rosenthala jednak nikt nie chcę do końca tego potwierdzić. Przyjmuje steryd Metypred, Kalipoz, leki o zwiększonej zawartości wapnia i antybiotyk Unidox, jak już jest lepiej i zmniejszają ilość sterydu dochodzi do nawrotu powiększania się ust. Szczerze ręce opadają jednak nadal walczy, obecnie leczy wszystkie zapalenia w organizmie nawet zęby ponieważ przy tej chorobie każdy stan zapalny w organizmie może powodować nawrót choroby.

Odnośnik do komentarza

Od wielu lat mam to schorzenie. Na opuchliznę pomaga mi Metypred - dawka w zależności od wielkości obrzęku.
Z doświadczenia wiem, że należy też unikać wszystkiego co powoduje "szok" dla organizmu np. nie kąpać się w morzu/jeziorze/basenie w upalne dni, nie opalać się, nie pić nic zimnego w upalne dni, itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...