Skocz do zawartości
Forum

Stopa cukrzycowa przy niezdiagnozowanej cukrzycy


Rekomendowane odpowiedzi

Tata w domu. W dodatku wypuszczony w stylu "DO-TRZECH-RAZY-SZTUKA", ale nie jest to istotne w temacie. Rana na kikucie goi się na większości jego powierzchni prawidłowo. Zła, bo niepewnie rokująca na przyszłość, informacja jest taka, że w jednym miejscu zaczęło się ognisko tzw. suchej martwicy. Sucha jest zawsze lepsza od mokrej, bo jak mówią fachowcy "zepsuta część nie musi postępować i zajmować inne tkanki, może uschnąć a później ją się wyszlifuje". "Na obecny moment, rola chirurgów się skończyła" - tak skomentował stan zdrowia wybitnej klasy lekarz specjalista. Zaznaczył, że trzeba teraz długo czekać, kontrolować badania krwi aby nie przegapić pogarszającego się stanu, zmieniać suche opatrunki a przede wszystkim jak najlepiej hamować cukrzycę. Naczynia włosowate nie podlegają przeszczepom.
Poza tym kazał ćwiczyć ruchy nogi w stawie, co niejako ma spowodować naturalny wzrost ukrwienia kończyn.

Dziękuję za pomoc. Widzę, że dzielicie się nazwami kremów. Wszystko biorę pod uwagę, ale lekarze mówią "zostawić w spokoju i czekać", "nie moczyć rany!!!".

Odnośnik do komentarza

Stosujemy naświetlanie lampą tzw. bioptron. Osobiście robię te "zabiegi". Jestem sceptyczny, gdyż z instrukcji tego urządzenia wynika, że leczy ono niemal wszystkie choroby (nawet AIDS ha ha) i niestety jestem zdania, że jeśli coś leczy wszystko to znaczy że nic nie leczy. Mam nadzieję, że się mylę. Na ranę stosuje filtr koloru niebieskiego i zielonego zgodnie z instrukcja lampy.
Lampy pozwolił używać lekarz.

Odnośnik do komentarza

Colostrum to nie nazwa produktu ale rodzaj naturalnej substancji, uzyskiwanej, podobnie jak mleko, z gruczołów mlecznych krów. Od mleka rożni się składem i czasem pobrania - pobiera się od matki tuz po narodzinach cielaka. Colostrum później przekształca się w zwykle mleko. Matki tez mają w piersiach colostrum ("siarę") i karmią nią noworodki. Colostrum ma silne właściwości zdrowotne - m.in. regeneruje tkankę i przyspiesza gojenie ran. Dlatego używa się go do produkcji kremów na stopę cukrzycową, bo goi trudne rany. Jak ktoś ma stopę cukrzycową polecam krem Genactiv Colostrigen R - jest chyba najlepszy z tych co można kupić. Do dostania tylko w Internecie. Opiekuję się starszymi osobami i w większości przypadków, w jakich go używam poprawa jest bardzo szybka a rany ładnie się goją. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Gość gosccccccc

Leczyłam tzn. smarowałam rany różnymi preparatami (też colosttrum) przepisanymi przez lekarkę prowadząca ale dawało to taki sobie efekt, dopiero jak przepisała mi Curiosin, to się ruszyło. Lekarka dała mi receptę ale okazało się, że można kupić bez recepty, i starczyło mi na długo. Efekty u mnie sa rewelacyjne i dużo lepsze niż inne maści. Teraz właśnie będę kupować następną tubkę.

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

~gosccccccc
Lekarka dała mi receptę ale okazało się, że można kupić bez recepty, i starczyło mi na długo. .

dziwna lekarka skoro nie wie czy dany lek jest na receptę czy też nie po za tym jak tak patrzę to widze że ten lek jest na wszytstko, na blizny, na trądzik normalnie cud miód.

Odnośnik do komentarza
Gość Andrzejjj

Witam. Stopa cukrzycowa nie zawsze musi konczyć się amputacją!!!!! Niestety w Polsce dla lekarzy to standard. Przykre , ale niestety prawdziwe.
Jestem cukrzykiem. Miałem ranę na pięcie o średnicy 10cm.
Ropiało, wstrętnie cuchnęło. Martwica... Decyzja chirurga : amputacja stopy.
Na forum o cukrzycy natrafiłem na wpis pewnej kobiety , ktorej nogę uratowała biochirurgia czyli larwoterapia. Podała namiary na Przychodnię , w której poddała się temu zabiegowi. Postanowiłem spróbować bo amputacja to byłby dla mnie wyrok. Mam 39 lat i jako jedyny utrzymuję rodzinę.
Pojechałem na wizytę. Zdecydowałem się na terapię larwami. I wiecie co? Nie żałuję. Stopa uratowana a miała być cięta powyżej kostki. Miałem dwie terapie z larwami. Larwy pięknie oczyściły ranę z martwicy i ropnej wydzieliny. Larwy ponoc likwidują też bakterie i grzyby. Potem jezdziłem na zmiany specjalnego opatrunku i leczenie specjalnymi żelami i maściami. Nie musiałem jezdzic mgłem kupić leki i wykonywać to samodzielnie w domu , ale nie chciałem wolałem zostawic to fachowcom. Te opatrunki są specjalne , sprowadzają je z Niemiec i Francji te leki w postaci maści i żeli tez. Mozna je samemu zamowic do domu prosto z Niemiec czy Francji.Wpierw jezdziłem co 3 dni . Potem raz w tygodniu. Po 2 miesiącach po ranie został nie wielki ślad.
Ta Przychodnia gdzie jezdziłem jest w Będzinie na pierwszym piętrze w Poliklinice. Napiszę tu ich stronę internetową , tam wszystko pisze:
http://pijawkilekarskie.wix.com/pijawki-slask
Bardzo polecam. Szpitale = amputacja Im chyba o to chodzi :(

Odnośnik do komentarza
Gość Andrzejjj

Nie stosujcie collostrum na stope cukrzycową czy owrzodzenia.MI tez to lekarz polecił. Niestety bez efektu.Nawet było gorzej. To tak jakby ktoś powiedział że srebrem koloidalnym wyleczysz zainfekowana bakteriami stope cukrzycową .. bzdura.. wiem to z autopsji- przerabiałem dosłownie wszystko i srebro i kolostrum i curriosim ktory zaleczył na chwilę a potem w ciągu dwóch dni ranę "rozwaliło" dość mocno.
A to co się dowiedziałem w Przychodni w Będzinie to to, że absolutnie nie wolno stosowac zwykłych opatrunków w postaci jałowych gazików!! nie sprzyja to leczeniu wrecz przeciwnie! i wiem że tak jest bo nie dawno zadrapałem się na stopie i znów powtórka z rozrywki , rana zaczeła ropieć , ale miałem jeszcze opatrunek który dostałem w Będzinie - własnie na wszelki wypadek , pani powiedziała ze muszę taki miec zawsze bo u mnie kazde male skaleczenie doprowadzi do duzej rany stopy cukrzycowej. I postępowałem zgodnie z wytycznymi które otrzymałem i wszystko pięknie się zagoiło.

Odnośnik do komentarza
Gość Patrrycja3113

~Tabakiera
~gosccccccc
Lekarka dała mi receptę ale okazało się, że można kupić bez recepty, i starczyło mi na długo. .

dziwna lekarka skoro nie wie czy dany lek jest na receptę czy też nie po za tym jak tak patrzę to widze że ten lek jest na wszytstko, na blizny, na trądzik normalnie cud miód.

Lekarz może na recepcie zapisać nawet to co nie jest na receptę, tak jest wygodniej, żeby nie pisać kilku kartek z nazwami. Cud miód to raczej nie jest, bo większość wiąże się z jakimiś urazami, blizny i ranki po trądziku, skaleczenia, otarcia, rany, owrzodzenia, odleżyny - czyli tam, gdzie skóra wymaga specjalnej pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Gość kingusik222

Miałam podobną historię, mój tata miał tzw. stopę cukrzycową. Lekarze usunęli mu jeden palec, który był najbardziej zakażony, ale wtedy lekarze podali mu Stimulan - jest to substytut kostny do miejscowego leczenia infekcji w tkankach miękkich, kości i szpiku dzięki możliwości mieszania z większością antybiotyków. Pomogło to w opanowaniu infekcji. Następnie w ramach "rehabilitacji" otrzymał polecenie zakupu RecoveryRx jest to taka nieduża opaska która się przykleja najbliżej miejsca zainfekowanego i bolącego. Urządzenie wysyła impulsy elektromagnetyczne, które pomagają w przepływaniu krwi w danym miejscu. Wypompowuje płyn limfatyczny i dzięki temu zmniejsza obrzęki. W ten sposób przyśpieszyło się gojenie. Jednocześnie wysyła impulsy które rozpraszają ból, ponoć całkowicie może niwelować ból. W przypadku mojego taty jedynie zmniejszyło się odczuwanie bólu, no ale dobre i to w tak poważnej infekcji. Dzięki takiemu leczeniu udało się wyleczyć stan zapalny w ciągu 4 tygodni. Oby Twojemu tacie też się udało wyleczyć, wszystkiego dobrego

Odnośnik do komentarza
Gość stop_cukrzycy

Część pacjentów uważa, że zespół stopy cukrzycowej jest przeciwwskazaniem do jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Inni przeżywają pewien dysonans – z jednej strony pacjenci z cukrzycą powinni ćwiczyć, a z drugiej przecież teraz stopy są tym miejscem newralgicznym. Korzystajmy z pięknej pogody - spacerujmy. Najlepiej 2 razy dziennie po 1 godzinie.

Odnośnik do komentarza
Gość anielka333

Moja babcia ma ten sam problem, ale to dopiero początki i trafiła na dobrego lekarza. Może obejdzie się bez amputacji, bo te zdjęcia wyglądają strasznie!! Teraz ma nowy krem - Diabetegen i mówiła, że niby stopa lepiej wygląda przy regularnym stosowaniu.

Odnośnik do komentarza

Jestem cukrzykiem i bardzo, bardzo poważnie podchodzę do diety i swojego zdrowia. Tylko raz miałem kłopot z raną, która nie wyglądała tak poważnie i po stosowaniu żelu help4skin bardzo szybko się zagoiła. Przerażają mnie takie zdjęcia i staram się tłumaczyć kolegom, mającym podobne problemy zdrowotne jak ważna jest odpowiednia profilaktyka i dieta. Nikt z nas nie chce mieć amputacji. Każdy chce być samodzielny i nie obciążać własnej rodziny. Przeraża mnie widok dzieci z otyłością, wcinających batoniki bez opamiętania.

Odnośnik do komentarza
Gość Joanna Michalik

Witam,

mój tato jest cukrzykiem i również miał problem ze stopą cukrzycową. Miał bardzo brzydką ranę, sączyła się i nie chciała goić. Trafiliśmy do przychodni leczenia ran w Warszawie z polecenia i przyznam że jestem bardzo zadowolona. Poświęcono nam bardzo dużo czasu na wizycie, dokładnie zostałam poinstruowana jak zajmować się raną w domu. A co najważniejsze szybko pojawiły się pierwsze efekty. Mogę śmiało polecić Centrum stopy bo tak nazywa się ta przychodnia każdemu kto zmaga się ze stopą cukrzycową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...