Skocz do zawartości
Forum

Przemywanie ran zwykłą wodą a wodą utlenioną lub spirytusem


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

dziwne, mnie pani od biologii uczyla zeby nie przemywac ani spirytusem ani wodą zwykla tylko woda utleniona bo odkaza bakterie, ja tak robie i nie mam zadnych blizn. przeciez po to jest woda utleniona. dziwną masz panią, nie ufaj jej

Odnośnik do komentarza
Gość puszysta07

Odkad siebie pamietam to zawsze rany sie przemywalo woda utleniowa a nie woda spod kranu czy tym bardziej spirytusem. Ja tez zawsze uzywam wody utleniowej i w zyciu nie mialam zadnych blizn. Wydaje mi sie ze po spirytusie predzej moga zostac blizny... Dziwne ale mozliwe ze twoja sorka po prostu sie pomylila. Kazdemu sie zdarza

Odnośnik do komentarza
Gość Agata mata pytania

Myślę że woda z kranu nie jest najgorsza.W tej chwili mam ranę na kolanie polałam tylko kropelke wody utlenionej a rana zaczęła sie wypalać,jak to możliwe auuuu boliiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!¡!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Spirytusmój

A ja pomyliłem sobie wode utlenioną ze spirytusem(zwykłym) i rana jest jakby sucha, i taka wygulona strasznie. Chyba nic się nie stanie.. ładnie mi wypiekło i napewno nie ma bakterii. Wydaje mi się, ze woda utleniona jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza

Ale głupoty piszecie, woda z kranu nie ma żadnych bakterii, po to się ją oczyszcza w oczyszczalnia ścieków i po to się ją chloruje, chlor zawarty w wodze może odkazić ranę, nie ma go za dużo, nie podraznia rany, problem jest taki, że zwiększa się wchłanialność silnej trucizny. Spirytus podraznia wysusza skórę i w ogóle nie jest przyjemny, w dodatku jego woń...
Najlepsza jest woda utleniona,nie piecze, nie wysusza nie śmierdzi, nie ma trujących związków chemicznych które sa wchłaniane przez skórę, jest trochę szkodliwa i wchłania się przez rankę, dlateog przemywa się drobne rany tylko. Lekarze nie uzywają do wielkich ran wody utlenionej.

Odnośnik do komentarza
Gość Sandra56p

to rzecz wiadoma ze do wielkich ran nie używa się wody utlenionej . ja osobiście teraz używam do oczyszczania ran prontosan , polecony przez pielęgnarke. Miałam dośc kolano mocno roztrzaskane . A sam prontosan jest w formie żelu bądż aerozolu, poza tym chłonie zapachy wydobywające się z rany i oczyszcza

Odnośnik do komentarza

no wlasnie ostatnio prontosan wpadł mi w ręce - szczerze mówiąc jestem zaskoczona bo nie wiedziałam, że takie fajne rzeczy są obecne na rynku. szybko się goi rana i ładnie. no i tak jakby mniej boli:) ale jest to już obowiazkowy element w mojej apteczce

Odnośnik do komentarza

najpierw zaawsze się przemywało rane wodą oraz mydłem ( ja tak robiłam ) a potem oczyszczałam wodą utleniona . A potem jeszcze był taki środek w sprayu oxy coś tam się nazywał . Dawno temu . Ale pamiętam ,ze rana dziwnie po tym pachniała ;/ Teraz tez używam prontosanu , równiez w aerozolu . i oczyszcza i przyspiesza gojenie ran . Nie wydobywaja dziwne zaachy z rany , co dla mnie jest bardzo ważne ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...