Skocz do zawartości
Forum

Częste bóle brzucha i biegunki


Gość ossso

Rekomendowane odpowiedzi

Oj kilku lat mam problemy z biegunką. Czasami potrafiła mnie męczyć przez ponad miesiąc bez przerwy. Wspomniałam raz o tym lekarzowi rodzinnemu, przepisała mi probiotyki i zbyła. Już nie wróciłam do niej z tym problemem bo mnie zwyczajnie zdenerwowała. Biegunce towarzyszy często silny ból brzucha, jakby ktoś mi włożył widelec między jelita i nawijał jak spagetti. Porozmawiałam ze znajomą panią dietetyk i kazała odstawić mleko, tak zrobiłam, niby się trochę polepszyło. Jak zjadłam jogurt po tej przerwie to prawie umierałam z bólu i cały dzień spędziłam w łazience, do tego dostałam niezłego uczulenia w zgięciach łokci i na brzuchu. Czy to może być spowodowane nietolerancją laktozy ? Dodam że po produktach mlecznych mam też silne wzdęcia, gazy i ciągle bekam

Odnośnik do komentarza

Tylko nie wiem gdzie mogłabym zrobić takie badania. Szukałam na internecie jakichś wiadomości na temat testów na nietolerancje pokarmowe ale jak zobaczyłam te ceny to olaboga. To już wolę nie jeść mleka, sera i jogurtów

Odnośnik do komentarza

Miałam kiedyś robione testy na alergie ale z tego co mi powiedzieli to to że oni robią tylko testy skórne. Wyszło tylko że mam alergie na cytrusy a na laktoze robi się test na ilość wydychanego wodoru. I nie wiem jaki lekarz mógłby mi to zrobić za darmo

Odnośnik do komentarza

Witam,

proponuję wizytę u gastroenterologa. Trzeba ustalić, czy jest to problem organiczny (czyli związany z chorobą - np. chorobami zapalnymi jelit, nietolerancją pokarmową, celiakią, zakażeniem pasożytniczym) czy czynnościowy (tzw. zespół jelita drażliwego). leczenie w każdym przypadku jest inne. Diagnostyka obejmuje wykonanie badań - krwi, a także obrazowych (jak np. rektoskopia lub kolnoskopia).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Miałem podobnie i to była nietolerancja laktozy, aby się upewnić poproś lekarza o skierowanie na test w tym kierunku i będziesz wiedział na 100%. Jeśli okaże się, że cierpisz na nietolerancję , unikanie normalnych produktów mlecznych załatwi problem. Ewentualnie będziesz sobie mógł pozwolić http://www.meggle.pl/mleko-bez-laktozy.php na mleko bez laktozy lub inne tego typu produkty, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

moja siostra miała takie problemy i okazało sie ze to celiakia nietolerancja glutenu chociaz troche nachodziła sie do lekarzy zanim ktorys to odkrył, sama przy biegunkach stosuje bakterie kwasu mlekowego lactoral reguluja perystaltyke jelit, wystarczy rozpuscic w szklance letniej wody

Odnośnik do komentarza

Witam, u mnie niedawno stwierdzono nietolerancje laktozy dorosłych, objawy podobne, ale robiłam wiele badań zanim lekarka zaproponowała mi dietę eliminacyjną (wykluczenie produktów mlecznych) i pomogło teraz nie cierpię. Ostatnio dowiedziałam się, że jest coś takiego jak enzym laktazy który się bierze przed spożyciem produktu mlecznego i dzięki temu można jeść normalnie sery, pić mleko itd. Nie wiem tylko czy to rzeczywiście jest takie proste? Co do kwasu mlekowego nie wiem czy on przy alergii na mleko jest bezpieczny?

Odnośnik do komentarza

Testy badające ilość wodoru w wydychanym powietrzu po laktozie lub fruktozie wykonuje się w Centrum Zdrowia Matki, Dziecka i Młodzieży w Warszawie ( www.czmdm.pl ) Cena wynosi 125 zł, więc chyba jest w miarę dostępna a badanie można wykonywać także małym dzieciom.

Odnośnik do komentarza

Przy biegunkach polecam korzeń kobylaka, niedrogi, do nabycia w sklepach z ziołami (ok. 3 zł chyba). Pomaga błyskawicznie i przeciwdziała nawrotom. Można go również stosować przy problemach skórnych jako okłady. Możesz poszukać w necie o jego właściwościach. Miałam podobne problemy, nieraz trzeba było karetkę wzywać bo myślałam że zejdę z bólu. Zioła pomogły i teraz piję sporadycznie. Dobry na problemy żołądkowe jest również sok z aloesu. Zawsze to lepsze niż łykać leki (w których swoją drogą też dodają mnóstwo syfu). Póki co możesz pić herbatkę, a w międzyczasie znaleźć dobrego gastrologa, który zleci odpowiednie badania.

Odnośnik do komentarza

W takiej sytuacji trzeba zrobić szczegółowe badania żebyś miała pewność, na jakie produkty reagujesz negatywnie. Jak dla mnie to podstawa. A doraźnie radzę mieć pod ręką smectę. Nie wiem czy tobie pomoże, ale wszystkim osobom w moim otoczeniu, również dzieciom, faktycznie zawsze pomagała. Współczuję.

Odnośnik do komentarza

Bóle brzucha, wzdęcia i często biegunki też mi towarzyszą. Przeszłam trochę badań, bo jestem obciążona genetycznie dość mocno rakiem jelita grubego. Na szczęście wszystko w normie, jednak mam zespół jelita drażliwego i nietolerancję laktozy. Próbowałam różnych leków, ziół, itd, ale widocznej poprawy nie było. Teraz łykam debutir i nieśmiało stwierdzam, że jest lepiej. Liczę, ze tak już pozostanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli faktycznie pojawia się biegunka to naprawdę nie ma co kombinować - od razu Smecta i działajcie. I to będzie na tyle. Tzn. mnie to zawsze pomaga, podobnie dzieciom, ale jeśli efektów nie będzie to pozostaje w zasadzie tylko lekarz.

Odnośnik do komentarza

Od razu bierz smectę. A jeśli to się powtarza to radzę zrobić sobie badania. To naprawdę istotne. Jakaś przyczyna musi istnieć. U nas doraźnie smecta zawsze pomaga, ale też nie na zasadzie, że dochodziło do czegoś takiego co 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Proponuję badania pod kątem nietolerancji pokarmowych, to naprawdę wiele tłumaczy. Przynajmniej wiadomo co wyeliminować z diety. Dobrym wsparciem będzie również probiotyk. Mojemu dziecku bardzo się poprawiło po acidolacu. Widać od czasu do czasu należy pamiętać o bakteriach probiotycznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...