Skocz do zawartości
Forum

Nocne moczenie się u nastolatka


Gość la...er

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę się podzielić taką dolegliwością u mojego syna. Męczyliśmy sie do 12 roku życia co noc stosowaliśmy lek o nazwie Minirin. Nastały wakacje żona poszła z synem na pielgrzymkę do Częstochowy na 2 tyg.baliśmy się co będzie ze snem ale od tamtej pamiętnej pory przestał się moczyć.

Odnośnik do komentarza

Iść do psychologa to przesada.Moja córka sikała w nocy i była u psychologa ale powiedział że to nie do niego z takim sprawami .Poszłam do lekarza zajmującego się takimi rzeczami i też nic nie pomógł. Zaczęłam obserwować córkę i po tygodniu obserwacji zrozumiałam że córka chodzi późno spać i to jest przyczyną , ale teraz zauważyłam że w ciągu dnia mało sika.Więc obserwuj cię swoje pociechy.

Odnośnik do komentarza

~MarynikaMK
Czytam was bo szukam porady przy dziecku, które się moczy nocami. Koleżanka mi mówiła, ze to trzeba przeczekać, a pediatra mówił, ze to częste ale niewiele wiecej. Synek ma 13 lat i nie wiem już co mam robić.

Dzień Dobry,
Moczenie nocne to poważniejszy problem, niż może się wydawać.
Moczenie nocne, zwane także enurezą, to mimowolne opróżnianie pęcherza moczowego podczas snu. Jest powszechnym i złożonym problemem zdrowotnym także na podłożu psychologicznym. Konsultacja z lekarzem jest bardzo ważna - nieleczenie moczącego się dziecka może powodować kumulowanie się problemów psychologicznych, które w konsekwencji pogłębiają chorobę. Na stronie suchyporanek.pl można wykonać krótki test aby sprawdzić jak poważny jest problem moczenia nocnego. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Odnośnik do komentarza

~dulskaa
u syna te problem się pojawił, w ogóle nie chce o tym rozmawiać, nie wiem czy ciągnąć do lekarza czy jezcze obserwwoać?

Dzień Dobry,
moczenie nocne powodują różne czynniki, np. niewielka pojemność pęcherza, stres, czynniki genetyczne czy niski poziom hormonu antydiuretycznego. . Jest to dolegliwość, z którą warto wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, który powinien zlecić skierowanie do specjalisty nefrologii lub urologii dziecięcej. Na stronie http://www.suchyporanek.pl znajdziesz więcej informacji na temat nocnego moczenia oraz dzienniczek mikcji, dzięki któremu lekarz łatwiej określi przyczynę dolegliwości i będzie w stanie wyleczyć chorobę. Zachęcam również do zadawania pytań Expertowi, który z okazji Światowego Dnia Moczenia Nocnego w dniach 28.05, 29.05, 31.05, 4.06. oraz 5.06 będzie odpowiadał na pytania na naszym serwisie.
Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Odnośnik do komentarza
Gość joankaviva

Wybacz, ale jesli problem dotyczy dziecka w wieku szkolnym, czy jak tutaj nastolatka, to raczej nie ma co czekać aż wyrośnie, tylko trzeba działać. Przyczyn może być wiele i to wcale nie jest błaha sprawa. Poszukaj informacji na suchyporanek.pl i najlepiej umów się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.03.2021 o 13:45, Gość Iwona napisał:

U mnie sprawdził się bardzo dobrze, tzn. wiadomo, że wszystko wymaga czasu, alarm trzeba stosować konsekwentnie, ale efekty były. Masz jakieś konkretne pytania?

Ile to może trwać, zanim dziecko załapie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.04.2021 o 20:32, Gość Oternia napisał:

A może nawet warto pomyśleć o wizycie u psychologa?

Nie zawsze moczenie nocne dzieci ma podłoże problemów psychologicznych. Wydaje mi się, że najpierw warto odwiedzić pediatrę i zrobić badania wykluczając wiele chorób. 

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra
W dniu 15.04.2012 o 15:00, Gość la...er napisał:

Witam. Moja corka w od przedszkola do polowy szkoly podstawowej zmagala sie z podobnym problemem. Lekarz rodzinny robil wyniki i wiecznie konczylo sie na furaginie. Corka zawsze po sikaniu miala mokra bielizne czasem moczyla sie w nocy. Bylysmy nawet w szpitalu na wynikach ktore nic nie wykazaly. Kiedy skierowano nas do urologa dzieciecego pani doktor zrobila swoje badania i okazalo sie ,ze corka ma o polowe za maly pecherz jak na swoj wiek a czesc moczu wypluwala samoistnie z pecheza przez co wiecznie miala mokra bielizne i byly niewielkie moczenia sie noca. Dziecko nie mialo mozliwosci kontrolowania tego bo mocz sie cofal i dziecko chodz nie wiem jak by chcialo noe mialo mozliwosci kontroli nad tym. Po kilku wizytach u urologa wszystko wrocilo do normy oczywiscie dostala leki ktore musiala brac pol roku pod kontrola urologa. Moze warto do kogos takiego zwrocic sie o pomoc. Pani synowi tez nie jest z tym latwo moze tez i z tego powodu jest opryskliwy w koncu ma 15 lat tez mu wstyd ze sie tak dzieje a nie inaczej. Przede wszystkim nie wolno go z tego powodu wysmiewac czy drwic z sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...