Skocz do zawartości
Forum

Jak urosnąć?


dareg

Rekomendowane odpowiedzi

Oto kilka ćwiczeń, których stosowanie może mieć także pewien wpływ na “wyciągnięcie się”.

1. Ze zwisu, palce splecione, ramiona wyciągnięte, nogi w kolanach ugięte lub swobodnie zwieszone – odchylaj tułów na boki, a następnie wysuwaj klatkę piersiową do przodu. W zwisie stawy i mięśnie należy jak najbardziej rozluźnić pamiętając, że to nie ma być ćwiczenie siłowe, lecz rozciągające mięśnie. Po kilku ruchach wykonanych w zwisie zeskocz na ziemię, wykonaj kilka ruchów rozluźniających ramiona (“wytrząsanie”) oraz tułów (krążenia) , unormuj oddech i znów możesz powrócić do “wyciągania” w zwisie.

2. W zwisie – swobodny relaks (ramiona całkowicie wyciągnięte, rozluźnione, uchwyt nachwytem bardzo szeroki) . Mięśnie zluźnij od nadgarstków, po czym stopniowo przejdź do łokci, barków, tułowia. Tułów “wyciągnij” przez lekkie ruchy biodrami w przód i w tył oraz na boki, myśląc wciąż o całkowitym relaksie.

3. Zwis na podudziu lub na podudziach. W tej pozycji wytrwaj przez kilka sekund (później kilkanaście) . Przy silniejszym napływie krwi do głowy natychmiast przerwij ćwiczenie (ćwicz bardzo ostrożnie!) . Z początku niech cię ochrania kolega przytrzymując nogi.

To ćwiczenie możesz stosować dopiero po oswojeniu się z elementami przygotowującymi do stania na rękach. Wówczas, jeśli zwolniłbyś chwyt nogami, przez stanie na rękach zejdziesz do normalnej pozycji ciała. W zwisie przewrotnym na drążku nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów.

4. Ćwiczenie przy pionowej żerdzi. Wykonaj siad płaski, stopy wsparte na podłożu. Teraz przechwytami rąk wspinaj się po żerdzi jak po linie, aż uniesiesz pośladki o kilkadziesiąt centymetrów w górę. Nogi w tym czasie są lekko ugięte w kolanach. Teraz, trzymając się żerdzi oburącz, starasz się zbliżyć pośladki do podłoża, wykonując nimi kilka pogłębień ruchu. W tym czasie nogi w kolanach powinny być całkowicie wyprostowane.

Po wykonaniu ćwiczenia rozluźnij mięśnie lekkim truchtem (w miejscu) , po czym możesz ćwiczenie powtórzyć.Każde z wyżej podanych ćwiczeń wykonać trzeba ostrożnie, lekko, a czas trwania stopniowo dawkować. Oczywiście jak przy każdym wysiłku fizycznym należy się wpierw trochę porościągać aby nie zagrozić sobie żadną kontuzją (przykładowe ćwiczenia załączam w oddzielnym pliku).

Odżywianie - w okresie wzrostu szczególnie ważne jest dostarczanie organizmowi wszystkiego co mu w danej chwili potrzebne. Głównie chodzi o dostarczanie budulca czyli nabiału i białka (min. 1l. mleka/dzień) , jak również wszelkiego rodzaju galaretek lub żelatyny potrzebnych do odbudowywania ubytków w chrząstkach między stawami/kręgami. Z używkami niestety trzeba się powstrzymać ponieważ niektóre w zbyt dużych ilościach mocno spowalniają a nawet zatrzymują wzrost, żeby w pełni wykorzystać swoje możliwości genetyczne należy się od nich powstrzymać.

Pamiętaj tylko o tym aby być cierpliwym i systematycznym ponieważ efekty przychodzą powoli ale jednak. Jeszcze ostatnia uwaga, nie spodziewaj się że po tych ćwiczeniach urośniesz z 10cm (w okresie wzrostu jest mało prawdopodobne ale możliwe) , ale jeżeli zależy ci na każdym milimetrze to będziesz zadowolony z tego programu.

Odnośnik do komentarza

A propo tego zeby byc wyższym... czytałam kiedys o czyms takim jak wydłuzanie nóg. Jest to praktykowane w Rosji bodajże i to sie nazywa metoda illzarowa. Coś okropnego. Widzialam jak ludzie chodza w takim aparacie miesiacami... niesamowite do czego ludzie sa zdolni zeby miec doslownie parę cm wiecej.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Kiedyś bylam na badaniach i o włos, a bym przyjmowała hormon wzrostu. Okazało się, ze genetycznie mam układ kostny mojej mamy (154cm) i wysoką nie bede. Ale zapytałam panią dr (miałam wówczas 10 lat), czy urosne do 170 cm? Nie zaprzeczyła mi. Ale dala nakaz i to bezwzględny - chodzić spac o 20, a bedzie szansa na urośniecie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...