Skocz do zawartości
Forum

Wyrwanie zęba a palenie papierosów


Gość Khal

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam wyrywaną 4ke i paliłam od samego początku bo dentystka nie powiedziała mi że nie można. Po dwóch dniach tak mnie zaczęło boleć, że nie szło wytrzymać. Poszłam do innego gabinetu i okazało się że to co miało zakrzepnąć, zgniło. A dopiero tam powiedzieli mi, że to od papierosów. I potwierdzam że ból przy czyszczeniu jest okropny.

Odnośnik do komentarza

Witam was. Pisze By ostrzec was przed paleniem papierosów po extrakcji zęba ! Broń Boże ! Ból jaki mi towarzyszył przy "suchym zebodole" (przez właśnie palenie kilka godzin po wyrwaniu zęba ) w trzeciej dobie sprawił ze nienawidzę papierosów !!! Nie palcie choć by niewiem co !!!! Bo ból , i faszerowanie sie pózniej antybiotykami nie są tego warte ;( cierpię właśnie .... Aktualnie 4 antybiotyk i ketonal nie pomaga .... Nie życzę wam tego :(

Odnośnik do komentarza

Na początek podkreślę, że nie jestem znawczynią ani lekarzem. Napiszę jak było w moim przypadku. Ogólnie palę dużo, za dużo... Po wyrwaniu dentysta powiedział, że nie powinnam palić. I się zaczęło- fora, artykuły. Wszędzie potwierdzają- no nie można :P Ale co zrobić, kiedy się chce :D Podkreślam, że uważam, że jest to kwestia indywidualna. Pierwszego dnia zapaliłam 4 papierosy- pierwszy po godzinie od wyjścia od dentysty, drugiego przynajmniej dwa razy tyle, trzeciego jeszcze więcej. Czwartego- to już nawet nie liczę. Dzisiaj jest już wtorek, ząb ( ósemka) był wyrwany we czwartek. Wszytko goi się jak powinno, nie odczuwam żadnej bolesności, opuchlizny itp.

Odnośnik do komentarza

ściema z tym wszystkim ja miałem chirurgicznie wywiercona 8ke bo nic z dziąsła nie wystawało (trochę zwlekałem z wyrwaniem) rana szyta oczywiście lekarza zapytałem za ile mogę palić powiedział 3 godziny wiec po zwykłym wyrywaniu ...

Odnośnik do komentarza

Moja lewa dolna ósemka została wyrwana przed dwoma godzinami. Dostałam antybiotyk - co 8 godzin tabletka haps!, zakaz palenia (- Ale jak długo, przecież to uzależnienie?, - No dobra, wytrzymasz dwa dni i będzie dobrze.) i polecenie, żeby jak najszybciej po wyjściu z gabinetu zjeść loda. Tyle :).

Odnośnik do komentarza

hej
miałam usunieta dolna szostke 6 dni temu.
zapaliłam po trzech godzinach
nie wytworzyl się skrzep boli jak cholera żadne tabletki nie pomagają .a dziś bylam na lyzeczkowaniu dzisla bo zrobil się suchy zebodol i zapalenie.
odczucie okropne mimo znieczulenia czuc bol.
teraz siedze i mysle żeby zapalić ale po takich przeżyciach mi się odechcialo a pale ogolnie bardzo dużo. także zalecam przynajmniej te 24 godziny się powstrzymać

Odnośnik do komentarza

Ja po wyrwaniu zawsze palilem a mialem juz wyrwane 4 sztuki. Przy czym jednego wyrwalem sobie sam i nikt ziarniny nie wylyzeczkowal przeciez. Pomimo tego plus normalnego palenia od razu zagoilo sie super i szybko. Max. tydzien czasu. Trzeba palic druga strona tak zeby dym nie draznil rany.

Odnośnik do komentarza

Dla laików
Suche dziury itp
Jak się zapali papierosa to
wciągając dym wytwarza się podciśnienie które przy okazji wyciąga z rany wszystko to co dobre znaczy aja dla gojenia rany
To tak jakby cały czas strupy z rany zrywał
Usunąłem łącznie 14 zębów
Nigdy nic nie było
Ostatnie 2 razem wyrywanie 4 i 6
4 ok a zato 6 ojej 4 dni bolało
Wizyta u dentysty .
od razu powiedziała że palilem i mi to wyjaśniła z tym podciśnieniem

Odnośnik do komentarza
Gość Slawek 123

Ja po wyjsci po wyrwaniu odrazu zapalilem papierosa w nocy bardzo mnie bolala szczeka a mialem wyrywana gorna 4 po 24 godz ból przeszedl w miedzy czasie pilem kawe i palilem papierosy to wszystko zalezy od organizmu lecz to byla 4 i infekcja sie nie wdala co innego jak wyrywalem 8smke. Palilem od razu jak wyszlem lekarz pow ze jak musi to niech pali bol na drugi dzien byl straszny gorszy od tego teraz a byla to tylko infekcja ropna ale czyszczenie masakra i zwiazku z tym najmiej radze 24 godz nie palic lecz ja tego nie potrafie pozdrawiam i zdrowka zycze :)

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia123
W dniu 13.03.2013 o 16:24, Gość 15ka95rt98tk napisał:

moja dziura po 8mce ma sie świetnie troche wypiłem troche popiekło wypaliłem paczke fajek i zjadłem troche ciastek. z tymi zakazami to ściema !

Żadna ściema. Ja zapaliłam 20 min po wyrwaniu i z bólu nie mogłam wytrzymać 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...