Skocz do zawartości
Forum

Wyrwanie zęba a palenie papierosów


Gość Khal

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!
Teoretycznie po wyrwaniu zęba nie powinno się palić, aż do czasu całkowitego zagojenia rany. Palenie papierosów powoduje dłuższe gojenie się rany oraz może być przyczyną powikłań takich jak np. suchodół czy zapalenie okostnej. Jeżeli jednak musisz palić staraj się robić to jak najrzadziej. Ustal sobie, że np. pierwszego papierosa zapalisz najwcześniej 8h po zabiegu. Później pal nie częściej niż co 4-6h. Jeśli możesz rzadziej to pal jeszcze mniej. Pamiętaj, że każdy spalony papieros przedłuży czas gojenia i może spowodować powikłania. Zanim zapalisz papierosa połóż na ranie gazę (taką z jaką wyszedłeś od stomatologa) i delikatnie zaciśnij zęby, aby dobrze przylegała. Staraj się jak najmniej zaciągać i nie przetrzymuj dymu w ustach.

Odnośnik do komentarza

Latwo powiedziec "nie palic". Osemki goja sie prawie 2 miesiace, takze watpie ze ktos tyle wytrzyma. Osobiscie po pierwszej ekstrakcji nie palilem 36h - wszystko zagoilo sie super. Teraz mija 47h od wyrwania i dalej nie pale. Chociaz znam osoby ktore i spozywaly alkohol i palily juz 4h po ekstrakcji i nic im sie nie stalo :)

Odnośnik do komentarza

Że też dopiero teraz się dowiedziałem. Dentystka nic nie wspomniałą o paleniu to zapaliłem po 1,5 godz od wyrwania ósemki, bo nie wiedziałem że grozi powikłaniem. Teraz po 4 godzinach znowu se zapale do piwka. Sie zobaczy powikłania trudno, wytrzymać już nie moge.

Odnośnik do komentarza

to nie jest ściema, to że tobie nic się nie stałó nic nie oznacza. Mój narzeczony zroibł jak ty, wyrwał potem poszedł na imprezę i następnygo dnia zwijał się z bólu bo mu się zrobił suchy zębodół. Antybiotyki, srodki przeciwbólowe...

Odnośnik do komentarza

ja dziś miałem wyrywaną 8,zapaliłem po wywaleniu wacika,mam nadzieję że nic tam złego sie nie stanie,wcześniej jak mi wyrwali 7 to paliłem też po wywaleniu wacika może i tym razem przejdzie,bo nie palić dobę czy 2 to nie dla mnie,dam znac co i jak na czasie:)

Odnośnik do komentarza

To tak,mija 3 dzień od wyrwania 8,paliłem normalnie czyli 1,5-2 paczki dziennie a gojenie przebiega normalnie,0 żadnych dolegliwości i powikłań,ból po ubytku minoł natepnego dnia:).Jednak ja to ja,każdy ma inny organizm i palenie może mieć dla niego inne konsekwencje!

Odnośnik do komentarza
Gość boisie2013

Witam

miałem wyrywane 2 zęby 22 marca to była 6i7 lub 7i8 dzisiaj zapaliłem 1 papierosa i boje się ze coś się może stać bo inni mówią , że mogę mieć zapalenie okostnej itd

proszę o odpowiedź czy po takim czasie jak nie paliłem 16dni od wyrwania może się coś stać ??

Odnośnik do komentarza

~boisie2013
Witam

miałem wyrywane 2 zęby 22 marca to była 6i7 lub 7i8 dzisiaj zapaliłem 1 papierosa i boje się ze coś się może stać bo inni mówią , że mogę mieć zapalenie okostnej itd

proszę o odpowiedź czy po takim czasie jak nie paliłem 16dni od wyrwania może się coś stać ??

Witam!
Jeśli gojenie przebiegało prawidłowo to po takim czasie od ekstrakcji zęba palenie nie powinno mieć wpływu na wystąpienie powikłań. W celu ustalenia czy doszło do prawidłowego zagojenia warto udać się na wizytę kontrolną do stomatologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...