Skocz do zawartości
Forum

Ostra białaczka szpikowa


Gość Waleczni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
U mojego narzeczonego wykryto ostrą białaczkę szpikową;( Chroba jest podobno na samym początku bo ilość komórek rakowych wynosi 23 %. To chyba nie jest dużo? Oboje z narzeczonym mamy po 29 lat. Jest to dla mnie trudne. Luby czuje się dobrze, tak jakby był zdrowy. Leczy się w szpitalu w Toruniu, chciałabym się dowiedzieć gdzie jest najlepszy ośrodek w Polsce do wlaki z tą choroba. Nie zamierzamy poddawać bo jesteśmy na to zbyt młodzi ale chcemy się dowiedzieć co i jak żeby być przygotowanym do walki. Na razie nie wiem dokładnie który to typ białaczki bo czekamy na wyniki. Bardzo proszę o wszelkie opinie, porady i cokolowiek co pozwoli nam to wygrać.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Oddziały i kliniki hematologii w całej Polsce i w Europie stale współpracują ze sobą, więc są w nich realizowane te same programy lecznicze i z pewnością w każdym miejscu Pani narzeczony będzie leczony zgodnie ze standardami.

Ostra białaczka szpikowa to choroba która rozwija się szybko. Leczenie obejmuje stosowanie chemioterapii - pierwsze leczenia to tzw. indukcja, która ma na celu wstępne opanowanie choroby. Kolejnym etapem jest konsolidacja czyli utrwalenie efektu pierwszego etapu i pozbycie się resztkowej choroby nowotworowej.

W zależności od rodzaju białaczki szpikowej oraz określeniu czynników ryzyka z nią związanych (wynikających przede wszystkim z badania genetycznego komórek nowotworowych) podejmuje się decyzję, czy u chorego po pomyślnej konsolidacji stosuje się leczenie podtrzymujące, czy przygotowuje się pod kątem przeszczepu szpiku.

Proponuję także lekturę artykułów na ten temat w naszym serwisie abcbialaczka.pl

W razie dalszych pytań jakie się Państwu nasuną proszę pisać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...