Skocz do zawartości
Forum

Wysokie ciśnienie w wieku 16 lat


Gość jaro jarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaro jarecki

WItam
mam 16 lat mam 179 cm wzrostu waze 76kg mam wysokie cisnienie: 140/80 albo 160/70 nawet sie zdarza chcialem zapytac dlaczego tak mam i czy to grozne czy to znaczy ze na cos choruje? dodam ze czuje sie dobrze czasem mnie boli glowa ostatnio troche rpzytylem - ok. 4 kg

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

mozliwe, ze zaczales tyc i wzrasta cisnienie ogolnie to masz za wyskokie wg mnie powinienes ograniczac tluste rzeczy pilnowac diety zeby sie nie rozstyc a jak cisnienie nie bedzie spadalo to idz do lekarza. unikaj kawy i napojow energetycznych

Odnośnik do komentarza

Witaj,

Powinieneś koniecznie zgłosić się do pediatry.

Lekarz oceni ciśnienie w ramach gabinetu lekarskiego - pomiar aparatem domowym nie zawsze jest wiarygodny, niektóre aparaty mogą zawyżać lub zaniżać ciśnienie. Należy także pamiętać, że pomiar ciśnienia powinien odbywać się po co najmniej 10 minutowym odpoczynku (po wysiłku ciśnienie zawsze będzie podwyższone).

Jest o tyle ważne, że jeśli okaże się, że faktycznie masz tendencję do wysokiego ciśnienia tętniczego konieczne będzie ustalenie przyczyny i leczenie. W tak młodym wieku (w przeciwieństwie do nadciśnienia w wieku powyżej 40 lat), nadciśnienie często bywa wywołane jakąś przyczyną odwracalną - czyli np. chorobą nerek, zaburzeniami hormonalnymi itp).

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...