Skocz do zawartości
Forum

Cystoskopia


Gość Ned Stark

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ned Stark

Mojego tatę skierowano na cystoskopię. Poczytałem sobie o tym w necie i nie wyobrażam sobie tego badania u mężczyzny. U kobiety to jeszcze jak cię mogę ale u faceta? Niby jak. Przecież to musi strasznie boleć. I tak się zastanawiam jak to wygląda? Czy to jest jakieś znieczulenie czy co innego. Bardzo proszę o jakieś informacje. A i cyz tata ma się depilować tam

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Cystoskopia to badanie diagnostyczne stosowane w urologii, czasem połączone z działaniem terapeutycznym, które polega na wprowadzeniu przyrządu zwanego cystoskopem (wziernikiem) poprzez cewkę moczową do pęcherza moczowego. Tak jak napisałeś badanie to wydaje się być niemożliwe do wykonania i bardzo bolesne. Teoretycznie zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, podpajęczynówkowym lub w znieczuleniu ogólnym. Muszę jednak przyznać, że nigdy nie widziałam znieczulenia miejscowego. Zawsze były to zabiegi z pełnym zniesieniem czucia bólu. Nie musisz się zatem niepokoić o Tatę. Zaufaj lekarzom, takie zabiegi wykonywane są codziennie na oddziałach urologicznych.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że badanie jest wykonywane w znieczuleniu. Wprowadzenie cystoskopu nie jest przyjemne ale nie powinno być bolesne. Cystoskopia to bardzo ważne badanie diagnostyczne i jak na to mówię - do przeżycia jeśli można dzięki niemu określić przyczynę dolegliwości. Więcej o badaniu i gdzie je można wykonać na Śląsku to na https://gaboscm.pl/cystoskopia-badanie/ możecie przeczytać. Na pewno nie ma co się obawiać na zapas. Nawet jeśli nie będzie komfortowo, to całe badanie jest krótkie. A po może wystąpić dyskomfort w oddawaniu moczu, badanie jest uznawane w końcu za inwazyjne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...