Skocz do zawartości
Forum

Dziwne zmiany na paznokciach u nóg


Rekomendowane odpowiedzi

A jak wyglądają palce u rąk? Może brakuje Ci witamin? Bierzesz jakieś suplementy diety?

Chodzisz na obcasach? Może te paznokcie sa najbardziej wtedy uciskane i została uszkodzona płytka.

Może to być tez infekcja grzybicza. Grzybica paznokci wygląda podobnie.

Dobrze by było, gdyby obejrzał to dermatolog.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie ,ze u rąk ani u reszty paznokci nie ma najmniejszej zmiany;zaszly one tylko na 2 duzych palcach u nóg!Co do witamin -jem ogromne duze ilosci warzyw ,owocow.Chodze na ocasach -z tym ,ze pierwszy raz cos takiego sie pojawilo -liczylam ,ze to ich skutek więc zamienilam je na "płaskie ", a " TO " dalej sie utrzymuje.

Odnośnik do komentarza

moja siostra ma podobie i była ostatnio u lekarza, który powiedział jej że to grzybica paznokci. Pewnie gdzieś to złapałaś, bo to strasznie łatwo jest złapać, wystarczy, że na bosaka stoisz w przymierzelni sklepowej jak przymierzasz spodnie, na basenie, na siłowni. Idź do dermatologa, mozesz też spróbować to smarować Lamisilatem albo Daktarinem. One są do kupienia w aptece bez recepty.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

ja miałam coś podobnego i dermatolog powiedział mi, że to od ciasnych butów. Dużo biegam i jeżdże na rowerze spiningowym i mam za wąskie buty, które uciskały paznokieć i stąd takie zmiany. Po pewnym czasie może Ci pęknąć płytka paznokcia - tak było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Gość Katharos

Typowy objaw grzybicy paznokci trudne do leczenia do roku tez to mam lecze sie lakierem loceryr super efekty koszt okolo 100zl na recepte od dermatologa
z naturalnych srodkow to polecam olejek herbaciany, dostaniesz go w aptece, ocet jablkowy do moczenia rozcienczony woda, czosnek i jedz duzo jogortow naturalnych lub kefirow unikaj cukru bo to dobra pozywka dla grzyba, jedz czosnek, dokladnie wycieraj stopy i kup sobie aerodesin 2000 lub propano af srodek do hirurgicznej dezynfekcji i psikaj kilka razy dziennie to jest silnie grzypobojcze doskaniesz w sklepach medycznych no hurtownia stomatologiczna , zycze powodzenia w leczeniu i cierpliwosci bo to ciezkie do wyleczenia cholerstwo trzeba byc systematycznym w leczeniu
ps jeszcze polecam propolis z kitu pszczelego dostaniesz w aptrece lub sama mozesz zrobic przepisy sa w necie, kit pszczeli kupisz w pasiece. przebarwia paznokiec ale jest super dobry, i mozesz go rowniez pic na wieczor 2ml na wieczor z np sokiem bo jest mocny drink z tego a a grzybica czesto ze srodka jest np jelit wiec warto takie cos wypic a to naturalne zdrowe no i te jogurty tez bo maja dobre bakterie ktore radza sobie z grzybami :D pozdrawioam

Odnośnik do komentarza

Ja leczyłam bezskutecznie grzybice paznokci u stóp preparatami stosowanymi doustnie oraz zewnętrznie, które usilnie przepisywał mi lekarz. Po skończonej kuracji problem wciąż nie chciał zniknąć. Zaczełam rozglądać się za innym sposobem leczenia. Trafiłam na stronę internetową vesuny z krakowa i poczytałam sporo na temat tego zabiegu. Później wymieniłam kilka maili z pracownikiem kliniki dotyczących moich wątpliwości i umówiłam się na termin konsultacji. Podjęłam terapie (7 zabiegów) laserem u pani doktor Drożniak noi poskutkowało problem został wyeliminowany. Polecam jeśli ktoś ma podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Gość czarna1234

witam u mnie tez sie tak zaczelo od malych zmian a potem paznokcie(tylko wlasnie duze u nog) zaczely mi grubiec i kruszyc diagnoza -łuszczyca paznokci mi lekarz powiedzial ze niestety jest to juz nie uleczalne zostaja tylko zabiegi pielegnacyjne czyli scieranie paznokcia do cienkiej warstwy mozna sprobowac chirurgicznie go zerwac i czekac pozniej na efekt itp...dostalam masc lakier do paznokci leczniczy narazie nic..... ale podobno jest to dziedziczne jak np.ktos w rodzinie ma tzw;szponowate paznokcie a w duzej mierze do tych chorob przyczynia sie stres

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...