Skocz do zawartości
Forum

Jedna nerka a alkohol


Gość bartosz_7656

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_7656

Jestem Bartek mam 17 lat.
Urodziłem się z jedną nerką, która pracuje perfekcyjnie wszystkie badania sa w porzadku nigdy nie odczuwałem z tego powodu żadnych dolegliwości. jestem nastolatkiem wiadomo czasem piwko sie wypije. stad tez moze pytanie. Czy osoby z 1 nerką mogą pić alkohol tak jak osoby z dwiema nerkami? Czy powinienem jakoś ograniczac alkohol, mniejsze ilosci czy cos w tym stylu?
Od razu mówie ze nie jestem pijakiem pytam z ciekawosci ile moge wypic tygodniowo, teraz okres imprez osiemnastek moja dopiero w pazdzierniku, ale chcialbym wiedziec na ile moge sobie pozwolic i czy to ma jakies znaczenie.
pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość stara-baśń

na pewno ma znaczenie a na pewno takie ze nie mozesz pic tyle co inni bo Twoja nerka jest jedna a inni maja dwie. Ja bym na Twoim miejscu ograniczyła alkohol do minimum i okazjonalnie czyli lampka wina lampka szampana na jakims przyjeciu i 1max 2 piwa na jakiejs imprezie i to tez raz na jakis czas na pewno nie co drugi dzien!

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Generalnie piwo jest akurat dobre dla nerek, ale w rozsądnych ilościach, więc na drugim bym kończyła na Twoim miejscu. Co do cięższych alkoholi to one w ogóle nie są dobre, co już mówić w jakiś większych ilościach. Myslę, że doskonale wiesz, że musisz o siebie dbać, a dbanie = wykluczenie używek, szczególnie w większych ilościach. Z drugiej strony okazjonalnie raz na długi czas jak wypijesz większa ilośc, to powinieneś przeżyć ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...