Skocz do zawartości
Forum

Zbyt wysoki poziom żelaza we krwi


Gość Mastiff

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie mogą być skutki zbyt wysokiego poziomu żelaza we krwi. Wiem, że niedobór to anemia a nadmiar? Robiłam badania ostatnio i wyszło coś takiego:
180 qg/dl przy zakresie referencyjnym 37-145
Do tego lekki wzrost GGTP 37 U/l przy zakresie 5-36.
UIBC 96,10 qg/dl (nie było tu zakresu referencyjnego)
Bilirubina całkowita 0,91 U/l norma <1 <br /> ALT 20 U/l norma <31 <br /> AST 15 U/l norma <32 <br /> TIBC 315 qg/dl norma 250-400
Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

nadmiar może prowadzić do nudności, biegunki i problemów trawiennych ale czy powoduje jakąś konkretną chorobę to nie wiem, ale znajac zycie, to wszelkie nadmiary sa złe, lepiej trzymac sie w granicy.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam!Dziś zrobiłam rutynowe badania krwi a dokładnie morfologie,poziom cukru i żelaza we krwi. Mam 28 lat i jestem kobietą. Nie przyjmuję żadnych leków, czasem tylko suplementy takie jak wit.C. Ostatnio odczuwam większą senność i zmęczenie ogólne. Zrobiłam te badania bo już pare razy miałam za niski poziom żelaza i wtedy właśnie czułam zmęczenie, brak sił i senność, ale tym razem wynik wyszedł zupełnie inny.Zaniepokoiło mnie w moich wynikach podwyższone żelazo (239 μg/dl), no i jeszcze lekko odbiegające od normy EOS (0,08 K/μL). Co ten skrót oznacza? Glukoza niby jest w normie 86 mg/dl. Zastanawia mnie jak to możliwe,że poziom żelaza jest tak podwyższony, kiedy wcześniej przeważnie był skrajnie niski.Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

witam, od trzech miesięcy utrzymuje się bardzo wysoki poziom żelaza we krwi. Jestem kobietą, mam 43 lata.

Norma żelaza wg badań to 150, a ja mam 199. Brałam lekarstwa na wypłukanie zapisane przez lekarza, ale to nie pomogło, a żelazo się zwiększyło. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Gość Martita89

Nadmiar żelaza odkłada się w pierwszej kolejności w wątrobie, a następnie w mózgu. Żelazo zakłóca pracę neurotransmiterów co może powodować problemy neurologiczne i psychiatryczne. rozregulowuje się system hormonalny, w pierwszej kolejności narażona jest przysadka, wysoki poziom żelaza obniża poziom hormonów przez nią wydzielanych. Zaburza się również produkcja testosteronu, praca tarczycy, nadnerczy, trzustki.

**zielona herbata ma zdolność absorpcji żelaza, filiżanka wypita po posiłku redukuje ilość absorbowanego żelaza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...