Skocz do zawartości
Forum

Swędząca wysypka na dłoniach u kobiety


Gość pa...98

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zaniepokojona moimi dłońmi. Mam na nich wysypkę nie swędziło mnie to ale w tym momencie swędzi mnie jeden palec i nie wiem czy to spowodowane wysypka czy to po prostu swędzenie. są to czerwone plamki jakby ukuła się krzakiem iglastym. Wysypka występuje od dwóch dni. Proszę o pomoc. Bardzo mnie to martwi.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety w ramach wirtualnej porady nie jestem w stanie obejrzeć opisanych przez Panią zmian co oznacza, że nie mogę postawić też żadnej diagnozy. Wśród przyczyn wysypki na dłoniach może znajdować się:
- alergia,
- podrażnienie,
- zapalenie skóry,
- grzybica,
- świerzb,
- wiele innych.
Koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą dermatologiem lub lekarzem medycyny rodzinnej. Lekarz zbierze wywiad, zbada Panią, obejrzy zmiany i zaleci właściwe leczenie.

Odnośnik do komentarza

Swędząca wysypka, ograniczona do dłoni, czy nawet jej części może być pochodzenia alergicznego. Zwykle powstaje w wyniku bezpośredniego kontaktu uczulającej substancji z nadwrażliwą na ten alergen skórą. Z pytania nie wynika, czy wysypka pojawiła się po raz pierwszy w życiu czy kolejny, czy istnieją jakieś inne objawy alergii ( katary, kaszel ). Proponuję udać się do specjalisty alergologa, który pomoże wykryć przyczynę, zaleci odpowiedni lek antyhistaminowy, maści do stosowania zewnętrznego, ewentualnie wykluczy tło alergczne wysypki, podpowie co dalej z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Gość siarenka

Taka z Pani alergolog jak z koziej dupy trąbka ;/ Po co Pani zabiera się za udzielanie porad skoro nic z tych porad nie wynika. To, że trzeba skonsultować się z lekarzem i że uczulenie prawdopodobnie powstało po kontakcie uczulającej substancji to i bez Pani podpowiedzi każdy wie. Prosimy o konkrety Pani doktor! Wiem, że cięzko jest wydać diagnozę nie widząc pacjenta, ale skoro jest Pani lekarzem to spodziewam się jakichś istotniejszych informacji! Pozdrawiam Justyna.

Odnośnik do komentarza

~siarenka
Taka z Pani alergolog jak z koziej dupy trąbka ;/ Po co Pani zabiera się za udzielanie porad skoro nic z tych porad nie wynika. To, że trzeba skonsultować się z lekarzem i że uczulenie prawdopodobnie powstało po kontakcie uczulającej substancji to i bez Pani podpowiedzi każdy wie. Prosimy o konkrety Pani doktor! Wiem, że ciężko jest wydać diagnozę nie widząc pacjenta, ale skoro jest Pani lekarzem to spodziewam się jakichś istotniejszych informacji! Pozdrawiam Justyna.

Odezwał się specjalista za dychę. Jak ma Pani podać konkrety skoro nie widzi tej wysypki. Jak jesteś taki mądry, to sam podaj szczegóły wystąpienia tej wysypki u tej osoby, która ma problem. Taki z Ciebie lekarz, że sam nie pokażesz swojej wiedzy, a Panią doktor obrażasz. Co za chamidło panuje na tym świecie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...