Skocz do zawartości
Forum

Długotrwały trądzik u nastolatka i trudności w gojeniu się krost


Gość ex...em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . mam problem z trądzikiem , mam 17 lat , trądzik mnie '' zaatakował '' ok 1.5 roku temu . Nie był to duży trądzik , bardziej punktowy , od ok. 2 miesięcy trądzik się strasznie nasilił , nie mam pojęcia jaki jest tego powód , diety nie zmieniałem ani nie zażywałem alkoholu , w dodatku stare krosty nie chcą się goić , a wyskakują nowe tuż obok starych , przez co trądzik wydaje się dużo większy . proszę o pomoc . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Trądzik to niestety dość popularny problem u nastolatków. Pamiętaj jednak, że bez możliwości wypisania recepty w zasadzie nie mogę Ci pomóc. Zdecydowanie powinieneś zatem skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który oceni stan Twojej skóry i zleci Ci właściwe leczenie. W ramach działań profilaktycznych unikaj alkoholu, ostrych przypraw czy nowości w diecie. Postaraj się też wyeliminować produkty bogate w tłuszcze zwierzęce, a szczególnie potrawy smażone na tych tłuszczach, słodycze, napoje gazowane, sztuczne soki i kawę.
Pamiętaj także, że warto stosować kosmetyki do mycia i pielęgnacji twarzy zalecane przy skórze ze skłonnością do trądziku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...