Skocz do zawartości
Forum

Wirusowe zapalenie wątroby typu C


Gość JaśWędrowniczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JaśWędrowniczek

Ostatnio po oddaniu krwi odebrałem telefon ze moja krew została odrzucona z powodu wirusowego zapalenia wątroby typu C. Nic mnie nie boli, nie mam żadnych objawów a pomimo tego podobno jestem chory.Jak to leczyć bo słysząłem że to dość poważna choroba

Odnośnik do komentarza

musisz iść do lekarza ogólnego po skierowanie do szpitala na oddział zakaźny, bo nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że wirusowe zapalenie wątroby jest leczone w szpitalu, bo to raczej jest zakaźna choroba, więc możesz kogoś zarazić, to chyba jest żółtaczka o ile się nie mylę, albo może się przerodzić w żółtaczkę!

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

powinni Ci powiedziec gdzie masz się kierowac aby się zbadac, jesli Ci nie powiedzieli, to najlepiej jakbyś poszedł do swojego lekarza, opisał cała sytuację i zapytał gdzie się dalej kierowac, ale z tego co mi gdzies tam swita to wydaje mi sie ze WZW jest leczone w szpitalu przynajmniej w pierwszej fazie bo mozesz zarazac no i dobrze by bylo gdyby rodzina albo najblizsze osoby sie przebadaly.

Odnośnik do komentarza

Witam JaśWędrowniczek,

Niestety WZW C często przebiega bezobjawowo.
Wszystko zależy w jakim stadium choroby jesteś i przez jaki genotyp wirusa jesteś zarażony.
W Polsce najczęstszy jest genotyp 1B(ok 80%), przy którym skuteczność leczenie wynosi ok 55%.
Myślę, że powinieneś rozszerzyć diagnostykę serologiczną.
Udaj się pilnie do lekarza chorób zakaźnych.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

O wirusie też dowiedziałam się przypadkowo. Wylądowałam w szpitalu zakażnym w Raciborzu. Porobiono mi wszystkie badania i okazało się że to już dosyć stara sprawa. Nie podjęto leczenia z tego powodu że byłam po jednej operacji serca i czekałam na następną. W tej chwili nie jeżdżę do lekarki bo mam w nosie. I tak nikt nic nie robi w tej sprawie. Jak się coś dzieje to dłuższy czas biorę tabletki regenerujące wątrobę i tyle. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...