Skocz do zawartości
Forum

Przeszczep wysepek trzustkowych przy cukrzycy


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

moj syn zachorowal na cukrzyce typu1 ma 24 lata jego swiat sie zawalil i moj tez jestem jego mama,mam pytanie czy moze moj syn miec przeszczep wysepek trzustkowych,jak dlugo sie czeka na operacje i czy sa skutki uboczne przy tego typu zabiegach,jakie kryteria musi spelnic ,zeby sie zakwalifikowac itp.gdzie sie zglosic,w tej chwili mieszkamy w szkocji,lekarz,ktory go prowadzi ,mowi tylko o diecie,czy syn ma czekac az jego stan sie pogorszy?co mamy robic prosze mi pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Po pierwsze jeżeli u Twojego syna rozpoznano cukrzycę typu 1, to nie jest to możliwe by był on leczony dietą. Cukrzyca typu 1 to bowiem schorzenie tak zwane insulinozależne, a jej leczenie podstawowe polega tylko i wyłącznie na INSULINOTERAPII! Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą diabetologiem i ocenić czy problem tkwi w niewłaściwej diagnozie czy w nieprawidłowym leczeniu.
Jeżeli zaś chodzi o zabieg przeszczepienia wysp trzustkowych to w Polsce wciąż nie jest to zabieg wykonywany zbyt często. Specjaliści wciąż są na etapie badań eksperymentalnych, gdyż wyniki dotychczasowych przeszczepów nie były satysfakcjonujące. Nie jestem w stanie zatem odpowiedzieć na pytanie jak długo czeka się na zabieg. By dowiedzieć się szczegółów powinna skonsultować się Pani ze specjalistami transplantologii na przykład ze szpitala na Banacha w Warszawie.
Powinna jednak wiedzieć Pani o tym, że skutecznie leczona cukrzyca nie jest w dzisiejszych czasach problematycznym schorzeniem i nie powoduje znacznego obniżenia komfortu życia w stosunku do osób zdrowych. By to zrozumieć, powinna jednak zarówno Pani jak i syn zrozumieć chorobę i jej istotę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...