Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca po operacji trzustki


Gość ex...em

Rekomendowane odpowiedzi

witam.
mam pytanie...moja babcia jest juz po 60 i od kilka dni temu dowiedziala sie ze ma cukrzyce wywolana dawna operacja trzustki. Bardzo sie o nia martwie poniewaz zaczela przestrzegac diete choc nijest to latwe gdyz miala spore przyzywczajenia lecz poziom cukru skacze od rana np przed sniadaniem ma okolo 200 po nim zas 300 a pezed kolacja spada nawet do 90 czy to jest normalne? ile potrzeba czasu aby cukier przestal az tak sie wahac cze bedzie juz tak zawsze .. i czy mozna sie czegos obawiac gdy wystapila ona w takim wieku ? i jak wplywa na to podloze psychicze bo jak narazie moja babcia jest zalamana ..badzo dziekuje za odpowiedz mam nadzieje ze nowe informacje mnie choc troszke uspokoja..Ewa

Odnośnik do komentarza

nie wiem ile potrzeba czasu i nie wiem czy sam czas cokolwiek pomoze bo co jesli cukier nie przestanie sie wahac i bedzie coraz gorzej? Babcia musi isc do lekarz i rozpoczac leczenie cukrzycy, to jest konieczne, bo cukrzyca ma powazne powikładnia, moze nawet doprowadzic do amputacji kończyn, dlatego nie zwlekajcie, zapisz babcie do lekarza rodzinnego, on dalej pokieruje co i jak.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Niestety nie napisałaś jaką dokładnie operację miała Twoja Babcia i kiedy to było. Znacznie ułatwiłoby to udzielenie odpowiedzi na Twoje pytania.
Jednakże:
- cukrzyca sama w sobie nie predysponuje do wystąpienia zaburzeń psychicznych. Mogą one wystąpić jednak jako reakcja na niespodziewane pojawienie się schorzenia. Warto skonsultować się ze specjalistą, który wytłumaczy Babci istotę choroby, co najprawdopodobniej zmniejszy stres i wyeliminuje niepożądane dolegliwości.
- cukier bez właściwej terapii (farmakoterapii lub insulinoterapii) sam się nie unormuje, co oznacza, że konieczna jest konsultacja diabetologiczna! Specjalista zbada Pani Babcię, zleci właściwe badania i dobierze odpowiednią kurację co unormuje wartości cukru.
- właściwe leczenie cukrzycy zapobiega wystąpieniu niebezpiecznych powikłań, co oznacza, że wiek zachorowania nie ma znaczenia.

Proszę zatem nie zwlekać, tylko skonsultować się ze specjalistą diabetologiem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...