Skocz do zawartości
Forum

Fibroadenoma


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie .
Mam 58 lat.W miesiącu czerwcu 2010 wykonałam mammografię oraz usg piersi.Wynik był następujący:
piersi o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym.W piersi lewej na godz.12 hypoechogeniczne zmiany ognisko ze zwapnieniami o śr 13mm.Pozatym na godz.12 torbielka o śr.6 mm.Pierś prawa bez zmian ogniskowych.W dołach pachowych węzły chłonne stłuszczałe o śr do 11 mm.
Po wizycie u onkologa zlecono biopsję gruboigłową. Pelne rozpoznanie patomorfologiczne:
Fibroadenoma (B2)..Kontroluję się co pół roku robiąc mammografię i USG.Wyniki były takie same.
Wczoraj tj 8.XII .2011 zrobiłam ponowne badanie USG piersi .Wynik jest następujący:
Piersi o utkaniu mieszanym :tłuszczowo-gruczołowym.W lewej piersi na godz.12 na granicy otoczki brodawki ,nieco przyśrodkowo hypoechogeniczna ,lita dobrze odgraniczona zmiana ogniskowa o wym 14x7mm ze zwapnieniami do 2 mm wewnątrz.W badaniu CD bez widocznego unaczynienia.
Najprawdopodobniej odpowiada zmianie FA.
Na godz 12 nieco do góry i bocznie w stosunku do opisanej powyżej zmiany uwidoczniono kolejną zmianę hypoechogeniczną ,litą ,dobrze odgraniczoną o wym.10x6mm ze zwapnieniami do 2 mm wewnątrz..W badaniu CD bez widocznego unaczynienia.
Na godz 12 widoczna torbiel o śr. 5mm.
Pierś prawa bez zmian ogniskowych.
w lewym dole pachowym nieco przyśrodkowo widoczny hyperechogeniczny węzeł chłonny o wymiarach 19x8mm.(stłuszczały)
Jestem przerażona .Mam umówioną wizytę u onkologa na 03.01.2012.
Proszę bardzo o poradę czy zrobić biopsję tej drugiej zmiany czy lepiej będzie usunąć te zmiany.
Za odpowieddż z góry bardzo dziękuję.

Z poważaniem Anna

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Słabe unaczynienie oraz dobre odgraniczenie zmian może sugerować o braku złośliwości. Zmiany zobrazowane podczas poprzednich badań praktycznie nie zmieniły rozmiaru. Podczas wizyty kontrolnej może okazać się konieczne zrobienie biopsji nowo powstałej torbieli. O postępowaniu powinien zadecydować lekarz, który dokładnie zna historię Twojej choroby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...