Skocz do zawartości
Forum

Nie wypróżnianie się po stosowaniu środków przeczyszczających i lewatyw


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 23 lata od 6 lat biorę środki przeczyszczajace i stosuje lewatywe, dwa miesiace temu odstawiłam wszystko i w ogóle się nie wypróżniam, stosuje wszystko co jest możliwe- colon C, probiotyki, siemię lniane, suszone śliwki i wile innych poduktów ułatwiających wypróżnianie, jednak to nic nie pomaga... nie chce znowu zaczynać stosowac tego wszytskiego bo to do niczego dobrego juz nie doprowadziło, a może byc tylko gorzej. Moim pytaniem jest to czy w ogólę da się jeszcze odbudowac funkcję jelit, czy to wszytsko doprowadziło do tego, ze juz nigdy nie będę mogła normalnie funkcjonowac i co mogę jeszcze zrobic zeby sobie pomóc?? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Niestety nie napisałaś z jakiego powodu przez tak długi czas stosowałaś środki przeczyszczające. To znacznie utrudnia znalezienie odpowiedzi na Twoje pytanie. Pamiętaj jednak, że dłuższe stosowanie leków przeczyszczających zwiększa zapotrzebowanie na te środki. W wyniku opisanego wyżej działania, leki przeczyszczające mogą stać się środkami uzależniającymi. Dlatego też proces odstawiania leków powinien polegać na systematycznym zmniejszaniu dawki. Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałaś się nad przyczyną swoich zaparć? Istnieją bowiem zaburzenia neurologiczne, metaboliczne, hormonalne oraz choroby układowe, które mogą powodować zaparcia.
Zdecydowanie powinnaś skonsultować się ze specjalistą gastrologiem, który oceni jak pokierować dalszą diagnostyką i leczeniem.

Odnośnik do komentarza

no niestety tak jest jeśli przez długi okres czasu stosuje się przeczyszczanie to potem bardzo ciężko jest wrócić do normalności. Musisz isć do gastrologa i poddać się badaniom, bo może zaszły w Twoich jelitach jakieś nieodwracalne zmiany i będzie potrzebne jakieś leczenie

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...