Skocz do zawartości
Forum

Tępy ból brzucha


Gość Inez25

Rekomendowane odpowiedzi

Od bardzo dawna (ok 1,5 roku) boli mnie brzuch w okolicach pępka.
Zaczęło się od kłucia pod żebrami z prawej strony i było podejrzenie kamieni. USG niczego nie wykazało, a ja usłyszawszy, iż trzeba zrobić gastroskopię cudownie ozdrowiałam.
Niestety nie na długo, bo ból przeniósł się właśnie w okolice pępka (lekarz mówi, że trzustka). Boli przy każdym dotknięciu/naciśnięciu. Raz na jakiś czas dopada mnie też ból, który trwa nawet kilka godzin, zazwyczaj w nocy i zawsze towarzyszy mu biegunka oraz wymioty. Ogólnie w ciągu dnia też czasem coś tam poczuję. Czasem częściej czasem rzadziej.

Wyniki badań krwi ok. Aspat i Alat po 18, natomiast w moczu wyszło troszkę urobilinogenu, dlatego dostałam skierowanie na USG (doppler) jamy brzusznej, które niczego nie wykazało.
Zrobiłam także gastroskopię, która również wyszła w porządku.

I tak na prawdę nadal nie wiem skąd ten ból. Powiem szczerze, że już nawet przyzwyczaiłam się do tego, że boli, żeby nie dotykać, boże broń nie naciskać. Jednak na dłuższą metę jest to męczące. Nie wiem gdzie szukać porady.
Została mi jeszcze konsultacja ginekologiczna, ale czy to ma coś wspólnego z bólem umiejscowionym w tym miejscu?
Dodam jeszcze, że nie przechodziłam żadnych operacji, zabiegów. 5 lat temu urodziłam sn, nie było powikłań. Nigdy nie miałam problemów kobiecych. Od 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, które zdaniem lekarza nie mają wpływu na powyżej opisany ból.

Będę wdzięczna za poradę gdzie mogę się jeszcze udać.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

musisz się przebadać u ginekologa, nie wiem co ma kwestia ginekologiczna ale mnie tez kiedys brzuch bolal to kazali mi sie przebadac i ginekologa bo wiesz, równei dobrze moga jajniki boleć i promieniować albo coś uciskać. Jak wszystko wyjdzie dobrze, musisz powtórzyć badania i szukac do skutku przyczyny

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Robiłam, robiłam.. gastroskopia w porządku, usg także. wyniki krwi ok, jedynie w moczu trochę urobilinogenu, ale próby wątrobowe ok.
Została mi wizyta u ginekologa, jeżeli tam nic się nie ujawni, to już nie wiem. Dziś cały dzień boli mnie brzuch, a ja nie wiem od czego, żadne lekarstwa nie pomagają. ani przeciwbólowe, ani rozkurczowe.
Na pewno odezwę się już po tej konsultacji. A potem będę myślała co dalej :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...