Skocz do zawartości
Forum

Rak wątroby


Gość asika__O_o__

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asika__O_o__

Chodzi o moją mamę, wykryto u niej raka wątroby. Miała być operowana ale po badaniach okazało się, że nie można operować,. Mama jest strasznie przybita a ja przestraszona skoro nie mozna operowac to czy to oznacza ze rak jest juz w tak zaawansowanym stadium ze nie mozna operowac? czy jakas chemioterapia ma szanse pomoc?? moe przeszczep watroby?? prosze powiedzcie co robic w takiej sytuacji jestesmy gotowi na wszystko byle bylo skuteczne!!! prosze o pomoc!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

mocno współczuję, jednak nie poddawajcie się. Rozmawiajcie z lekarzami, pytajcie o rozwiązania, o skuteczne leki. Chemia może pomóc jeśli są jakiekolwiek rokowania na dłuższe życie; tzn. zawsze może pomóc ale pustoszy organizm a ten musi być jak najbardziej silny by z rakiem walczyć. Słuchajcie lekarzy, znajdźcie najlepszego o jakim słyszałyście i sluchajcie jego zaleceń. Nie traćcie wiary, bo wszystko jest możliwe!

Odnośnik do komentarza

Faktycznie ,może ktoś się podejmie operacji. Jeżeli jeden stwierdził , że nie , to nie znaczy , że nie znajdzie się inny lekarz , który podejmie ryzyko. Z pewnością nie można tego zostawić . Trzeba się konsultować u innych lekarzy. Nie piszesz o przerzutach więc może sytuacja nie jest tragiczna. Z własnego doświadczenia Ci powiem ,że nie można opierać się tylko na opinii jednego lekarza. Trzeba szukać póki jest nadzieja. Czy mama ma apetyt. Powinna wzmocnić organizm witaminami. Czytałam , że naltroksen , lek stosowany przy alkoholizmie ma wielorakie działania , między innymi w przypadku raka. U mojej mamy lekarze nie wykryli raka wątroby , aż w końcu doszło do przerzutów. Wiem , co przeżywasz , ale trzymaj się , zawsze trzeba mieć nadzieję.

Odnośnik do komentarza

Najczęściej przeprowadza się leczenie operacyjne. Obecnie przerzuty nowotworowe do wątroby nie są takie rzadkie oraz pojawiają się bardzo czesto w przypadku raków ukłądu pokarmowego. Leczenie operacyjne daje zwykle dobre rezultaty o ile nie ma tutaj przerzutów do innych organów.
W odniesieniu do przerzutów na wątrobę, rokowania zależą również od ilości przerzutów. Upraszczając, można powiedzieć, że im ich mniej, tym lepiej.
Polecam poszukać sobie książek medycznych tutaj:

https://pzwl.pl

Znajdziesz tutaj więcej informacji w temacie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...