Skocz do zawartości
Forum

Rak jądra


Gość 909_łuki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 909_łuki

Bardzo proszę o poradę co dalej robić w przypadku nowotworu:
Jakiś czas temu wyczułem zgrubienie jakby guzek na jadrze. Robionych miałem szereg badań diagnoza jedna - jądro trzeba wyciąc. Można rzec, że po problemie, ale nie do końca, bo problem z jądrem okazał się znacznie poważniejszy. Badanie histopatologiczne wskazało na nowotwór:

Jądro 4x2x2,5 cm guz przy osłonce 1 x 1x 1,4 cm, biały
Carcinoma embryonale testis sinistri, pT1.
Nowotwór nacieka osłonkę białawą.
Nasieniowód, linia cięcia i najądrze wolne od rozrostu nowotworowego.

markery:
Beta HCG - 2.63 mIU/ml
LDH - 2011 U/l (Z.Ref.: <250)<br /> AFP - 0.987 IU/ml

prawdopodobnie będę miał chemioterapię czy ktoś wie co oznaczają te wyniki i jakie są dla mnie rokowania na przyszłość?

Odnośnik do komentarza

na markerach jeszcze dobrze się nie znam;więc nie chcę wprowadzić Cię w błąd nie mając pewności ale będziesz żył :)
! Z jednym jądrem można normalnie funkcjonować i być płodnym. Odżywiaj sie zdrowo, jedz również dużo jabłek , łykaj wit, a+e i pij dużo płynów. Chemioterapia osłabi organizm więc trzeba go już zacząć wzmacniać. (jeśli się doedukuje więcej to cosik napiszę jednak nie obiecuję)Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że to wyczułeś w porę. Z tego co wiem, to powinno być dobrze, ponieważ nie masz żadnych krwotoków itd, co oznacza, że rak nie zdążył się rozprzestrzenić i nic uszkodzić. To nie jest prawda, że rak nie boli. Duże guzy bolą, bo naciskają na narządy, ale ludzie często to ignorują. Także powinno być dobrze, rak jest wyleczalny, naprawdę. A zalecenie chemioterapii daje się przeważnie wtedy gdy da się coś zrobić. Powodzenia, nie poddawaj się :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...